SUV czy CrossOver? Poznaj różnice

Komfortowy, przestronny, z dużym bagażnikiem, do tego bezpieczny, ale z pazurem, który bez trudu poradzi sobie nie tylko z wyzwaniami jakie stawia przed nami miejska zabudowa, ale także podmiejskie zakątki z dala od głównych dróg. SUV czy Crossover- poznaj różnice i wybierz model, który idealnie sprosta Twoim oczekiwaniom.

Dynamicznie zmieniające się gusta i potrzeby kierowców, a także oferty marek, które starają się im sprostać jednocześnie oferując coraz bardziej innowacyjne rozwiązania sprawiają, że rynek motoryzacyjny stanowi jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem nie tylko marek, ale i wersji wyposażenia wielu oferowanych modeli. Wśród jednych z najpopularniejszych modeli samochodów, które Polacy coraz częściej wybierają są SUV-y. Czym różnią się one od równie popularnych CrossOverów?

SUV – super uniwersalny, super sprawny

Skrót SUV pochodzi z angielskiego określenia Sport Utility Vehicle, co w wolnym tłumaczeniu oznacza sportową użyteczność. W praktyce SUVy łączą w sobie najlepsze cechy samochodów miejskich, sportowych, ale i terenowych. Sportowa sylwetka SUVa sprawia wrażenie, że samochód wygląda atrakcyjnie, dominująco, z lekkim pazurem. Wnętrze samochodów tego typu zostało zaprojektowane w taki sposób, aby było w pełni komfortowe i przestronne, natomiast napęd na 4 koła oraz podwyższone zawieszenie pozwala na spontaniczność również poza miastem.

Design zgodny z użytecznością to minimalistyczny wygląd, w których świadomie zrezygnowano z charakterystycznych dla samochodów terenowych detali, jak i maksimum funkcjonalności we wnętrzu rodem z luksusowej limuzyny. Rezygnacja z zewnętrznych elementów właściwych dla samochodu terenowego wpływa na ergonomię samochodu, tym samym jej dynamiczność oraz niższe spalanie.

Crossover – jednak bardziej do miasta

Samochodu typu CrossOver zostały zaprojektowane z myślą o miejskich podróżnikach. Oczywiście na trasie radzą sobie równie dobrze, jednak myślą przewodnią projektantów było miasto, z tego względu samochód o ile mocno przypomina SUVy posiada słabszy napęd czy niższe podwozie, które w przypadku podróży po bezdrożach łatwiej byłoby uszkodzić. Niektóre samochody typu crossover posiadają napęd na 4 koła, który sprawdzi się np. przy podjeżdżaniu pod stromizny dróg dojazdowych domków w górach, jednak w przypadku leśnej ścieżki może okazać się za słaby i nieekonomiczny. CrossOver to idealny samochód do miasta- łączy w sobie najlepsze cechy miejskich samochodów. Kompaktowa formuła, użyteczne wnętrze, spora przestrzeń bagażowa, przy tym ekonomiczny silnik oraz design, który sprawia, że samochód doskonale prezentuje się jako główny środek transportu dla rodziny, ale także gustowny wybór jeśli planujemy oficjalne wyjście.

SUV a CrossOver- najważniejsze różnice

Samochody typu SUV różnią się od Crossoverów przede wszystkim gabarytami, ale także masą pojazdu. SUVy są większe i cięższe, dlatego jeśli szukamy samochodu, który pozwoli na komfortowe podróżowanie dla większej ilości osób SUV będzie doskonały. Warto zaznaczyć, że SUVy występują w wariancie nie tylko 5 osobowym, ale i 7, co daje możliwość wygodnego podróżowania wielodzietnym rodzinom. Z uwagi na przeznaczenie i możliwość użytkowania samochodu przez wiele osób, projektanci SUVów zaprojektowali przestrzeń bagażową w taki osób, aby spełniała ona oczekiwania pasażerów, bez obniżenia komfortu jazdy.

Planujesz zakup nowego samochodu? Interesujesz się motoryzacją? Superauto.pl to nie tylko internetowy salon motoryzacyjny oferujący nowe samochodu w leasingu oraz w najmie długoterminowym, ale także portal motoryzacyjny prezentujący nowości motoryzacyjne, testy i recenzje z jazdy – https://www.superauto.pl/porady.

Leasing samochodów – na czym polega?

Leasing samochodowy polega na użytkowaniu samochodu objętego umową leasingową przez okres trwania umowy, za miesięczną opłatę abonamentową. Umowa leasingowa obejmuje szczegółowe warunki użytkowania pojazdu, co warunkuje dodatkowo kwotę miesięcznej raty. Co wpływa na ratę leasingu? Przede wszystkim wartość rynkowa pojazdu, kwota ubezpieczenia, marża doliczona przez leasingodawcę jako właściciela pojazdu, a także warunki eksploatacji samochodu takie, jak roczny przebieg czy sam okres trwania umowy.

Poprzedni artykuł

Uruchom EFB Plus – Pozwól sobie na najwyższy standard

Następny artykuł

Skąd wiedzieć, że dany sklep motoryzacyjny jest godny zaufania?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.