Szkoła nauki jazdy – Którą wybrać ?

Posiadanie prawa jazdy to marzenie każdego, wkraczającego w dorosłość człowieka. Marzenie całkowicie realne i nie tak trudne do spełnienia. Aby je jednak zrealizować, należy znaleźć dobrą szkołę nauki jazdy.

Jakimi kryteriami kierować się podczas wyboru?

Pierwszym aspektem, na który trzeba zwrócić uwagę są instruktorzy. Tak naprawdę to nie wybiera się szkoły jazdy ale właśnie instruktora, który w niej pracuje. Najlepiej, gdy jest to ktoś polecony. Dobry instruktor jest cierpliwy i jednocześnie wymagający. Nie krzyczy bez powodu ale w jasny i zrozumiały sposób wyjaśnia kwestie poruszania się po drogach. Dobry instruktor musi lubić swoją pracę, a posiadaną wiedzę przekazywać z pasją.Ważne są też godziny, w których odbywają się jazdy i czy istnieje możliwość ich dostosowania.

Drugim kryterium jest samochód, będący w posiadaniu szkoły. Przed rozpoczęciem kursu koniecznie trzeba sprawdzić, czy na takim samym modelu odbywa się egzamin państwowy. Oczywiście, istnieje możliwość zdawania egzaminu samochodem szkoły jazdy, ale nie każdy kursant o tym wie i ma ochotę spełniać dodatkowe formalności.

Trzeci aspekt to rzetelny egzamin wewnętrzny. Właściwie każdy ośrodek szkolenia kierowców ma obowiązek taki egzamin przeprowadzić i dopiero wtedy dopuścić ucznia do egzaminu państwowego ale w praktyce różnie bywa. Dlaczego tak wiele osób ma trudności w zdaniu na prawo jazdy? A trzeba jeszcze pamiętać, że każdy egzamin, ten niezdany również, pociąga za sobą wysokie koszty. Dlatego szanując pieniądze lepiej dowiedzieć się, która szkoła jazdy dobrze przygotowuje i rzetelnie ocenia realne umiejętności i jej powierzyć swoje kształcenie.

Kolejnym kryterium jest dostęp do materiałów szkoleniowych. Niektóre szkoły uczą z kserówek i tylko na swoich salach wykładowych. Inne natomiast, oferują szeroki wachlarz materiałów szkoleniowych, filmów i próbnych testów z dostępem online. Im więcej źródeł wiedzy, tym lepsze jest przygotowanie. Dlatego pod tym względem również należy się zawczasu wszystkiego dowiedzieć.

Podsumowując powyższe cztery punkty należy wreszcie omówić cenę kursu – piąte kryterium poddawane ocenie. Cena, w całym tym przedsięwzięciu nie powinna być najważniejsza lecz proporcjonalna do tego, co dana szkoła jazdy oferuje. Kalkulując koszty należy też wziąć pod uwagę cenę jazd doszkalających, którą być może również przyjdzie zapłacić. Dopiero mając na uwadze wymienione wyżej aspekty można rozpocząć poszukiwanie szkoły jazdy. Szkoły, która będzie tak dobra, że aż skuteczna.

Poprzedni artykuł

Stylowe samochody i motocykle gwiazd

Następny artykuł

Owady na masce niszczą lakier !

3 Komentarze

  • Pod żadnym pozorem nie wybierajcie szkół, w których zapisują więcej kursantów niż mogą w danym czasie obsłużyć. Potem terminy potwornie się przeciągają, a między jedną lekcją a drugą mijają tygodnie. Nawet jak taka szkoła jest tańsza, to nie ma sensu, bo guzik się nauczycie.

  • Warto również przeglądać rankingi procentowej zdawalności poszczególnych szkół nauki jazdy

  • Jak byłam mniejsza to zawsze chciałam mieć prawo jazdy. Jak już przyszło co do czego to mój wybór nie był łatwy, bo musiałam przejrzeć opinie szkół nauki jazdy, dowiedzieć się czegoś o instruktorach. Teraz tego czasu poświęconego na naukę nie żałuję – mogę cieszyć się zdanym egzaminem.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.