Chcesz szybko sprzedać auta, jednak nie chcesz robić tego na własną rękę? Jedną z alternatyw jest możliwość sprzedaży samochodu w skupie. Profesjonalne skupy aut kupują samochody każdej marki oraz każdego…

Jak szybko i bezpiecznie sprzedać auto?

Jak szybko i bezpiecznie sprzedać auto?

Chcesz szybko sprzedać auta, jednak nie chcesz robić tego na własną rękę? Jedną z alternatyw jest możliwość sprzedaży samochodu w skupie. Profesjonalne skupy aut kupują samochody każdej marki oraz każdego typu. Bardzo często nabywają one również samochody luksusowe, takich marek jak Porsche, Maserati czy BMW.

Zazwyczaj znajdują się tam samochody w pełni sprawne, ale także uszkodzone, auta powypadkowe czy samochody, które posiadają wady mechaniczne lub wizualne. W przypadku samochodów rozbitych skupy starają się sprzedać części, dlatego tak ważne jest, aby auto było z „młodszego” rocznika”. Wiele takich miejsc skupuje samochody luksusowe, mało popularne czy też pochodzące z edycji limitowanych. Wszystko zależy oczywiście od perspektywy późniejszej sprzedaży takiego pojazdu na rynku krajowym.

Czy łatwo jest sprzedaż używany samochód?

Wbrew pozorom handel używanymi samochodami nie jest wcale rzeczą prostą, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Przede wszystkim do prowadzenia takiego biznesu potrzebna jest widza motoryzacyjna, umiejętności handlowe i doświadczenie. Wielu początkujących sprzedawców myśli, że w tym biznesie wystarczy im znajomość orientacyjnych cen, ponieważ resztę informacji znajdą w internecie. W rzeczywistości dobra znajomość poszczególnych marek oraz konkretnego modelu auta pozwoli nie tylko na korzystny zakup używanego samochodu, ale również na realny zarobek przez jego późniejszej sprzedaży.

Warto mieć na uwadze, że dużo pieniędzy można zarobić nie tylko na odprzedaży auta, ale również na częściach samochodowych, które są często bardzo rozsądną inwestycją. Części samochodowe mogą być sprzedane jako zamienniki do sprawnych samochodów lub mogą trafić po prostu na złom Na samym początku warto zapoznać się z kilkoma zasadami, które rządzą handlem używanymi autami.

Jak wygląda sprzedaż auta w skupie?

Większość skupów samochodowych posiada indywidualne procedury, na których opiera się podczas kupowania aut. Oparte są one na wstępnej wycenie dokonywanej zazwyczaj przez internet oraz późniejszej wykonywanej bezpośrednio przez rzeczoznawcę podczas odbioru samochodu. Wycena przez internet może nie być jednak miarodajna, ponieważ osoba sprzedająca auto może zataić niektóre informacje.

Większość skupów posiada swoich przedstawicieli, którzy przejeżdżają bezpośrednio do klienta po odbiór auta. Warto zaznaczyć, że każdy skup musi podpisać umowę kupna- sprzedaży, ponieważ jest to kwestia priorytetowa do prawidłowego przeprowadzenia procesu przekazania własności pojazdu. Dość mocno nasycony rynek wymusza na takich miejscach dodatkowo działania, których celem jest przekonanie klienta, że sprzedaż akurat w tym skupie jest najbardziej opłacalna. Jest to rynek bardzo konkurencyjny, o czym przekonali się już właściciele skupów aut np. w Warszawie.

Fotografia wykorzystana w artykule: fotolia.com, 168648674 | Autor: sasun Bughdaryan

Oceń post

Zostaw komentarz