Transfer lotniskowy czy wynajem busa?

Lotnisko zazwyczaj znajduje się w dość dużej odległości od miasta, dlatego podróżując samolotem warto zadbać o transport z portu lotniczego, by komfortowo i bez stresu dotrzeć do właściwego celu swojej podróży. Oczywiście na miejscu zawsze możemy skorzystać z taksówki, ale istnieją lepsze alternatywy.

Transfer lotniskowy z kierowcą

Transfer lotniskowy to po prostu przejazd wynajętym samochodem wraz z prywatnym kierowcą do miejsca docelowego, np. hotelu. Po wcześniejszym dokonaniu rezerwacji transferu, na lotnisku zostaniesz przywitany przez kierowcę, który zawiezie Cię pod wskazany przez Ciebie adres. Jest to duże udogodnienie po długim i męczącym locie – szczególnie dla rodzin z dziećmi lub osób zza granicy, które nie znają języka. Z usługi transferu lotniskowego warto również skorzystać, gdy zależy nam przede wszystkim na spokoju i nie chcemy zawracać sobie głowy ustalaniem trasy czy wykłócaniem się z taksówkarzem o wysokość rachunku. W przypadku transferu busem z góry znasz koszt przejazdu, dlatego nic Cię nie zaskoczy.

Usługę transferu możesz zamówić online, bez wychodzenia z domu. Zazwyczaj wystarczy wypełnić formularz rezerwacji na stronie internetowej, podając miejsce odbioru, adres docelowy, liczbę pasażerów oraz numer lotu. Ta ostatnia informacja jest szczególnie ważna, gdyż w przypadku opóźnienia lotu, masz pewność, że kierowca będzie na Ciebie czekał w hali przylotów.

A może wynajem busa?

Ta opcja jest idealnym rozwiązaniem dla osób podróżujących w dużej grupie, które cenią sobie niezależność. Samochód typu van sprawdza się wyśmienicie zarówno w przypadku wyjazdów biznesowych, jak i podróży rodzinnych z dziećmi, kiedy to komfort i wolna przestrzeń są najistotniejsze. Niemniej należy mieć na uwadze, że aby wypożyczyć tego typu pojazd, kierowca musi być w odpowiednim wieku i oczywiście posiadać ważne prawo jazdy. Dla przykładu, Wypożyczalnia busów Rentalvans z Krakowa oferuje wynajem busa kierowcom, którzy ukończyli 25 rok życia i posiadają prawo jazdy co najmniej od roku.

Jeżeli podróżujemy w dużej grupie osób, wynajęcie busa wydaje się być najszybszym i najtańszym sposobem poruszania się podczas urlopu. Szczególnie, gdy nasze plany obejmują wizyty w kilku odległych od siebie miejscach na przestrzeni paru dni.

W ostatnich latach wypożyczalnie busów mocno zyskały na popularności. Na każdym kroku można znaleźć elastyczne i przystępne oferty wynajmu, obejmujące transfery a nawet wycieczki jednodniowe. Pamiętaj, że jeżeli nie jesteś pewien, jaki rodzaj transportu zarezerwować – zadzwoń do wybranej wypożyczalni i przedstaw swoją sytuację, a na pewno otrzymasz indywidualną ofertę.

Poprzedni artykuł

Płaskie wycieraczki samochodowe

Następny artykuł

Lokalizacja pojazdów to nie tylko położenie! Jakie informacje może uzyskać fleet manager dzięki technologii GPS?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.