Transport mebli czyli przeprowadzka do nowego mieszkania

Nie ma właściwie przeprowadzki bez transportu mebli. Przewozimy sypialnie, meble pokojowe lub gabinetowe. Jednak meble wymagają specjalnego traktowania podczas przeprowadzki. Bez zachowanych odpowiednich standardów podczas demontaży, wynoszenia, transportu i ponownego montażu, operacja przeprowadzkowa może zakończyć się klęską.

Transport mebli dla osób, które nie mają w nim doświadczenia to trudne zadanie. Niestety, dzisiejsze meble są tak wykonane, że każdy błąd prowadzi do nieodwracalnych zniszczeń, porysowania czy wypaczenia formy. Do tego, meble są niewdzięczne w transporcie. Waga, rozmiar utrudniają nie tylko transport, ale też wyniesienie oraz wniesienie do pomieszczenia, a także swobodne manewry w naszych, jakże niewielkich pomieszczeniach.  Trudnym zadaniem jest wynoszenie szaf, komód, łóżek czy mebli z przeszkleniami. To wyzwanie dla doświadczonych ludzi z firm przeprowadzkowych, nie mówiąc o osobach, które nigdy w życiu nie miały doświadczenia z takim zadaniem.

Przygotowanie mebli do transportu

Meble jednak składają się elementów, które można zdemontować, rozdzielić na mniejsze części. Na pewno ułatwia to wyniesienie i transport mebla, ale ważne tutaj jest prawidłowe przeprowadzenie operacji, tak, aby później bez przeszkód je poskładać. Potrzebna tutaj cierpliwość, narzędzia oraz porządek, tak, aby jednakowe elementy zostały prawidłowo opisane i każdy z nich trafił później na swoje miejsce. Demontaż ma podstawowe znaczenie dla transportu. Półki oraz zbędne wyposażenie, szklane elementy, metalowe stelaże pozwalają zwiększyć lekkość mebli, ułatwiając ich wyniesienie. Jeśli jest możliwość dokładnego złożenia mebla, należy to zrobić. Meble rozłożone na czynniki pierwsze, odpowiednio zapakowane zajmują zdecydowanie mniej miejsca podczas transportu. Łatwiej też wynosić i przewozić pojedynczą, stabilną paczkę, niż złożoną szafę, która łatwo może się uszkodzić.

Opróżnij mebli

Szykując się do przeprowadzki, opróżnij meble. Firmie przeprowadzkowej będzie trudno wynieść i odpowiednio zabezpieczyć meble wraz zawartością. To wcale nie jest zaoszczędzenie czasu czy ułatwienie pracy podczas organizowania przeprowadzki, to w praktyce okazuje się znacznym utrudnieniem. Dlatego, zanim wezwiesz firmę pd przeprowadzki usuń z szafy ubrania, dodatkowe półki, pojemniki czy szuflady, z regałów usuń książki, segregatory czy elementy szklane.

Opisz meble

Tak jak kartony podczas przeprowadzki, tak samo opisuj dokładnie meble. To ułatwia zachowanie porządku. Zadbaj o to, aby klamki, zawiasy i inne elementy mebli, śrubki choćby, schować w jednym miejscu, do jednego pudełka. Dzięki temu ułatwisz sobie późniejszy ponowny montaż. Kartony powinny być opisane, zabezpieczone taśmą, zwłaszcza od spodu, tak, aby zawartość nie wysypywała się z nich podczas podnoszenia.

Dopilnuj zabezpieczeń

Meble podczas przewozu powinny być właściwie zabezpieczone, dotyczy to szczególnie przeszkleń oraz innych delikatnych elementów. Szczególnie przydatna do tego celu jest folia bąbelkowa i tektura falista. Odpowiednie zapakowanie pozwoli uniknąć zniszczeń. W sprzedaży znajdują się specjalne kartony przeprowadzkowe, opakowania, które ułatwiają pakowanie. Folia bąbelkowa i tektura znajdzie się w markecie budowlanym lub w internecie.

Planując transport szczególnie delikatnych lub cennych mebli, warto rozważyć wynajęcie dodatkowego transportu, tak, aby mieć gwarancję, że nic się po drodze nie zniszczy.  Do zabezpieczenia tak delikatnych rzeczy można użyć choćby gąbki.

Prawidłowy transport

Meble w samochodzie powinny być odpowiednio ułożone i zabezpieczone. Nie może zdarzyć się tak, że jeden mebel runie na drugi, albo będzie się opierał o niego i trąc podczas jazdy, niszczył siebie i ten, o który się opiera. Powinno się tutaj zastosować odpowiednie separatory, uniknąć pozostawiania wolnej przestrzeni między meblami. Wykorzystuje się tutaj również  specjalne pasy, zapobiegające przemieszczaniu się mebli. Na podłodze warto ułożyć maty lub koce, które zabezpieczą meble przed porysowaniem.

Autor artykułu:
Artykuł został przygotowany przez firmę Relokum Przeprowadzki z Gdańska oferującą przeprowadzki na terenie kraju i zagranicy:

Poprzedni artykuł

Skąd w mężczyznach taka dbałość o samochód?

Następny artykuł

Dlaczego warto wydzierżawić kserokopiarkę?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.