Turbosprężarki – zdecydować się na regenerację turbiny czy jej wymianę?

Turbosprężarki – zdecydować się na regenerację turbiny czy jej wymianę?

Wiele osób zadaje sobie pytanie co zrobić w przypadku uszkodzonej turbosprężarki. Zdecydowana większość jednak rezygnuje z zakupu nowej turbosprężarki. Regeneracja turbosprężarek bowiem zdaje doskonale egzamin w przypadku gdy turbo odmówi posłuszeństwa. Dziś doskonale wiemy, że Mielec stanowi Polską stolicę regeneracji, zatem gdzie w Mielcu warto wykonać takie usługi? O tym w artykule.

Regenerować turbinę, czy postawić na jej wymianę? To dylemat każdego, kogo dosięgną tego typu usterki. Które rozwiązanie wyjdzie nam na korzyść? Na które ostatecznie postawić? Nasz tekst może pomóc Ci w podjęciu ostatecznej decyzji, więc zajrzyj do niego koniecznie!

Mielec i regeneracja to jak ryba i woda

Miasto Mielec znane jest z kilku istotnych faktów: zakładów lotniczych i lotnictwa, piłki nożnej a także regeneracji. Bowiem to po dawnych zakładach WSK PZL specjaliści z branży, rzemieślnicy z lotnictwa przekazali swój fach do branży motoryzacji. Dlatego też istnieje to dużo firm, których specjalizacją jest regeneracja. Nie tylko turbosprężarki, także siłowniki, wtryski, alternatory, rozruszniki, maglownice, sprężarki i inne części w tym także regeneracja DPF i katalizatorów.

Miasto Mielec leży w woj. podkarpackim i posiada doskonałe połączenia logistyczne. W przypadku dalszych odległości każda firma obecnie oferuje możliwość wysyłki podzespołów do klienta.

Regeneracja turbosprężarki czy nowe turbo?

Na pierwszy rzut oka można uznać, że najlepszym wyborem zawsze okaże się wymiana turbiny na nową i problem z głowy. Jednak praktyka pokazuje, że nie zawsze jest to dobry wybór, zwłaszcza jeśli zależy nam na oszczędnościach. Wszystko dlatego, że regeneracja turbiny to rozwiązanie, które jest znacznie korzystniejsze pod względem ekonomicznym, więc jeśli się na nie zdecydujemy, to wyniesie nas to wiele taniej. Jeśli zatem nie ma konieczności wymiany turbosprężarki na przykład gdy turbo nie nadaje się do regeneracji (pęknięta obudowa) to zdecydowanie naprawa turbosprężarki wydaje się być optymalnym rozwiązaniem. Dziś z perspektywy czasu fani motoryzacji oraz zwykli użytkownicy doskonale wiedzą, że dobrze wykonana regeneracja to prawie nowy podzespół. Turbosprężarka po regeneracji nadaje się w pełni do dalszej eksploatacji.

Zatem jeżeli naprawa to gdzie dobra i tania regeneracja turbosprężarek?

Na pewno słyszeli Państwo stwierdzenie „jak regeneracja to Mielec”. Tak to tutaj wśród wielu firm zdecydowanie warto postawić na MR Radka – Profesjonalna regeneracja turbin i turbosprężarki gdyż firma posiada wieloletnie doświadczenie i doskonałą renomę w branży.

Jeżeli regeneracja to warto wybrać Mielec

Na pewno profesjonalna regeneracja wiązała się z pewnymi kosztami, ale będą one znacząco niższe, zwłaszcza jeśli właśnie ta naprawa zostanie powierzona profesjonalnej firmie. Takie firmy jak w/w MR Radka to ogromna wydajność a co za tym idzie duże magazyny i niskie koszty produkcji. Dlatego może być tania i dobra regeneracja turbosprężarek i nie jest to żadnym mitem. W biznesie i produkcji jest prosta zasada – gdzie dużo, tam tanio. Jednocześnie od początku firma postawiła na duże możliwości, współpracę z największymi dlatego posiada własny magazyn części oraz gotowych turbosprężarek. Firma ta zawsze zapewni nam fachowe wsparcie w dobrej cenie i warto o tym pamiętać, gdy chcemy mieć pewność, że zakupujemy wysoką jakość.

Turbosprężarki występują nie tylko w samochodach osobowych, także ciężarówki, autobusy, maszyny rolnicze i budowlane. A także w łodziach motorowych. Firma MR Radka regeneruje podzespoły dla każdego z w/w pojazdów. W przypadku urządzeń specjalistycznych preferowany jest kontakt.

Na czym tak naprawdę polega regeneracja turbin?

Regeneracja turbosprężarki to procesem, w którym mamy do czynienia z całkowitym jej rozebraniem. Nie jest to przypadkowe działanie, ponieważ tylko w ten sposób można wyczyścić każdy z elementów z zabrudzeń, czy smarów. Poza tym to właśnie w ten sposób można też dokładnie sprawdzić elementy turbiny i jeśli jakieś są uszkodzone, to wymienia się je na nowe.

W przypadku tych elementów, których wymiana nie będzie konieczna, wykonuje się toczenie oraz dopasowywanie, aby turbina była w pełni szczelna i aby nadal mogła działać bez zarzutu. Im bardziej doświadczone osoby to wykonają, tym zyskujemy pewność, że regeneracja turbosprężarki przebiegnie sprawnie, a my nadal będziemy mogli z niej korzystać bez obaw, że za chwilę znów coś odmówi posłuszeństwa.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments