Ubezpieczenie samochodu – jaka polisa będzie dla Ciebie najkorzystniejsza?

Każdy właściciel pojazdu ma obowiązek dokonać jego ubezpieczenia. Obowiązek dotyczy polisy OC, ale w wielu przypadkach warto zdecydować się też na dodatkowe ubezpieczenia. Najtaniej kupuje się polisy w pakiecie i przez internet. Dziś przedstawiamy zasady działania poszczególnych ubezpieczeń, dzięki czemu z łatwością wybierzesz ofertę idealnie dopasowaną do swoich potrzeb.

Polisa OC – Twój obowiązek

Niezależnie od pozostałych preferencji, polisa OC jest Twoim obowiązkiem. Zadaniem ubezpieczenia OC jest ochrona Twoich interesów finansowych przed ewentualnymi roszczeniami osób poszkodowanych w wypadkach i innych incydentach, które być może spowodujesz. Jeśli doprowadzisz do stłuczki, zniszczenia mienia, kolizji z rowerzystą lub zwierzęciem, a tym bardziej uszczerbku na zdrowiu osób trzecich, wartość szkód pokryje ubezpieczyciel. Zasada działania polisy OC jest określana ustawą, więc oferty poszczególnych towarzystw różnią się przede wszystkim ceną. Można także znaleźć ciekawe propozycje z dodatkowymi bonusami, takimi jak bezpośrednia likwidacja szkód (czyli we własnym towarzystwie ubezpieczeniowym), podstawowy pakiet Assistance czy darmowa Zielona Karta.

Polisa Autocasco – zabezpieczenie wartościowego samochodu

O ile polisa OC słusznie stanowi obowiązek, ubezpieczenie Autocasco wybierają najczęściej właściciele nowszych i bardziej wartościowych pojazdów. W tym przypadku, oferty poszczególnych towarzystw mogą znacznie różnić się od siebie. Zwykle umowa AC chroni Twój portfel przed kradzieżą auta, jego uszkodzeniem w wypadku lub na skutek działania warunków atmosferycznych, a także przed konsekwencjami aktów wandalizmu. Naprawa szkody może odbywać się bezgotówkowo, gdy koszty pokrywa towarzystwo lub w formie odszkodowania, które zostanie wyliczone przez ubezpieczyciela na podstawie wartości pojazdu i szacowanych strat. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie zapoznaj się z dokumentem OWU – ogólnymi warunkami ubezpieczenia, gdzie towarzystwo określa precyzyjnie warunki polisy i ewentualne wyłączenia z odpowiedzialności.

Polisa NNW – ubezpieczenie zdrowia i przyszłości

Kolejne popularne na polskim rynku ubezpieczenie to polisa NNW, dotycząca zgodnie ze swoją nazwą następstw nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie chroni zarówno kierowcę, jak i pasażerów samochodu. Uszczerbek na zdrowiu wiąże się z wypłatą odszkodowania, podobnie jak w przypadku śmierci któregoś z poszkodowanych. Na to ubezpieczenie najczęściej decydują się osoby mające na utrzymaniu rodzinę, które pragną zapewnić jej bezpieczeństwo finansowe. Wartość polisy należy wybierać, mając na uwadze właśnie ten czynnik.

Pakiet Assistance – wsparcie w każdej sytuacji

Całkiem popularnym dodatkiem do polisy OC i innych pakietów ubezpieczeniowych jest pakiet Assistance. Usługa zapewnia kierowcom pomoc w niespodziewanych sytuacjach na drodze i okazuje się szczególnie przydatna w przypadku dłuższych tras oraz mniej doświadczonych kierowców. Zakres pakietu Assistance może być bardzo zróżnicowany. Zazwyczaj jego podstawę stanowi holowanie auta w razie wypadku, ale niektórzy właściciele pojazdów mogą liczyć również na dotankowanie paliwa, wymianę akumulatora bądź koła, pomoc tłumacza za granicą, a nawet wsparcie prawne i podstawienie auta zastępczego.

Oprócz wariantów podstawowych na rynku dostępne są także mniej lub bardziej typowe rozszerzenia polis – na przykład ubezpieczenie opon, ubezpieczenie szyb, ochrona zniżek czy ubezpieczenie kluczyków do auta. Więcej ciekawych informacji na temat ubezpieczeń komunikacyjnych można poznać na stronie https://kioskpolis.pl/.

Kluczem do znalezienia najkorzystniejszej oferty pakietu ubezpieczeniowego jest zapoznanie się z jak największą ilością ofert towarzystw ubezpieczeniowych, co staje się możliwe, dzięki skorzystaniu z porównywarki internetowej. Sprawdzony kalkulator OC i AC znajduje się pod adresem https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/?stepKey=1-model.

Poprzedni artykuł

Najlepsze pakiety ubezpieczeń samochodu dla młodych kierowców

Następny artykuł

Na co zwracać uwagę, kupując bramy wjazdowe z napędem?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.