Wybierz najdogodniejsze i tanie ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenie samochodu jest nieodłącznym elementem opłat wliczonych w użytkowanie pojazdu. W koszty ubezpieczenia samochodu warto doliczyć przy okazji ubezpieczenie opon, ubezpieczenie szyb, czy ubezpieczenie AC. Wedle ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, do jazdy potrzebne jest podstawowe ubezpieczenie OC, inne ubezpieczenia są traktowane jako opcje dodatkowe. Jak zatem wybrać najlepsze i tanie ubezpieczenie samochodu? 

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie samochodu?

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu jest ochroną finansową w momencie wyrządzenia szkody w trakcie jazdy. W wyborze odpowiedniego i taniego ubezpieczenia pomoże kalkulator ubezpieczenia samochodu. Używając kalkulatora OC/AC łatwo wyliczysz wszelkie składki i porównasz towarzystwa ubezpieczeniowe i ich oferty. Zanim odpalisz kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych, musisz mieć pod ręką dowód rejestracyjny pojazdu oraz prawo jazdy. Po wpisaniu w formularzu kalkulatora danych pojazdu z dokumentów, łatwo sprawdzisz, ile wyniesie Twoje ubezpieczenie auta. Kalkulator OC porówna ceny ubezpieczeń wśród dostępnych agentów.

Ubezpieczenie OC samochodu w leasingu

Poznając oferty ubezpieczeń, warto zwrócić uwagę na ubezpieczenie samochodu w leasingu. Cena ubezpieczenia samochodu w leasingu, gdy decydujemy się na samodzielny zakup polisy, jest znacznie bardziej opłacalna od narzuconej przez firmę leasingową. Leasingodawcy często po roku podnoszą kwotę polisy nawet dwukrotnie. Warto w tym przypadku kupić ubezpieczenie samochodu korzystając z najtańszej oferty wybranych towarzystw ubezpieczeniowych.

Ubezpieczenie samochodu online – dobierz najkorzystniejszą ofertę

Na wysokość ceny polisy składają się: pojemność silnika, rok produkcji pojazdu, marka i model samochodu oraz lata posiadania prawa jazdy. Często również podczas zawarcia umowy firmy ubezpieczeniowe pytają o fakt posiadania dzieci – według statystyk fakt ten zmniejsza ryzyko spowodowania szkód wśród właścicieli jeżdżących z dziećmi. Warto zatem wybrać oferty ubezpieczenia, które biorą pod uwagę dodatkowe uwarunkowania.

Poznając cenę OC, zaleca się również wykup AC, którego posiadanie szczególnie przyda się w przypadku kradzieży i szkód wyrządzonych przez kierowcę lub osoby postronne. Poza OC i AC warto dobrać ubezpieczenie assistance.

NNW – ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Wybierając ubezpieczenie samochodu OC za pośrednictwem agenta, dopytaj o zakres ochrony od następstw nieszczęśliwych wypadków. Przed zawarciem umowy ubezpieczenia i wyliczenia OC i AC poprzez kalkulator ubezpieczeń OC, warto dopłacić do ochrony NNW.

Kupno ubezpieczenia online znacząco ułatwia wszystkie formalności. Przejdź do baz firm ubezpieczeniowych, które pomogą w porównaniu cen polis na rynku.

Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments