Marzenie o własnym samochodzie tylko z pozoru jest pozbawione jakichkolwiek trudności. Wraz z tym, jak blisko jesteśmy zrealizowania tego pomysłu rodzą się kolejne pytania, a także niepewność w głównej mierze…

Jak wybrać dobry kredyt samochodowy ?

Jak wybrać dobry kredyt samochodowy ?

Marzenie o własnym samochodzie tylko z pozoru jest pozbawione jakichkolwiek trudności. Wraz z tym, jak blisko jesteśmy zrealizowania tego pomysłu rodzą się kolejne pytania, a także niepewność w głównej mierze związana ze sposobem finansowania. Niewiele osób jest w stanie kupić samochód za gotówkę, znakomita większość wspomaga się kredytami samochodowymi. W tym momencie rodzi się kolejne pytanie, czy każdy kredyt samochodowy jest tak samo opłacalny i łagodny dla naszej kieszeni? Który wybrać i jak znaleźć ten najodpowiedniejszy?

Nie każdy kredyt jest wart uwagi

Z pozoru bardzo podobne oferty kilku banków dotyczące sfinansowania zakupu auta, w rzeczywistości mogą istotnie się między sobą różnić. Nie chodzi tutaj wyłącznie o nominalne oprocentowanie, ponieważ jeśli przyjrzymy się bliżej to do jego składowych zalicza się także takie elementy, jak oprocentowanie rzeczywiste, prowizja, ubezpieczenie czy opłata przygotowawcza. Nie mniej istotna okazuje się wpłata własna, nazywana także wkładem własnym, czy sposób rozliczenia ze sprzedawcą. Wiele salonów samochodowych proponuje bowiem pozostawienie starego samochodu w rozliczeniu i to jego wartość jest uznawana na własne środki finansowe.

Patrząc w ten sposób odkryjemy, że to co widzimy na pięknej reklamie w rzeczywistości może okazać się balastem, z którym zwiążemy się na dłuższy czas. Jak tego uniknąć?

Wybierz kredyt z kalkulatorem

Bieganie od banku do banku nie jest trafionym pomysłem. Wykonanie kilkudziesięciu symulacji i sprawdzenie wypłacalności i zdolności kredytowej trwa nie kilka minut, ale czasem i parę dni. Stąd też o wiele łatwiejszym i tak samo miarodajnym sposobem jest kalkulator kredytu samochodowego dostępny przez Internet. Taki przelicznik znajdziesz pod tym adresem http://kalkulator-kredytowy.org/kalkulator-kredytu-samochodowego . Dobrze skonstruowany pokaże najpierw najlepsze aktualnie ofert kredytowe na rynku. Kolejno będziemy mogli wpisać swoje preferencje i możliwości finansowe. Po kilku chwilach otrzymamy proste i przejrzyste porównanie, wskazujące na produkt nam dedykowany.

Kalkulator kredytu samochodowego dokona także symulacji spłat, co pozwala lepiej ocenić swoje realne możliwości finansowe. Musimy pamiętać, by uczciwie oszacować własne finanse i mierzyć dokładnie tam, gdzie jesteśmy w stanie spełnić późniejsze zobowiązania. Nowoczesny kalkulator kredytu samochodowego pozwala w wielu przypadkach złożyć także wniosek o udzielenie kredytu przez Internet. Z praktycznego punktu widzenia, to narzędzie samo w sobie nie tylko ułatwia zadanie, ale przede wszystkim pozwala na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy.

Zostaw komentarz