Wynajęcie busa dziewięcioosobowego w daleką podróż

Szukając odpowiedniego sposobu na podróż w czasach pandemii, musimy rozważyć wszelkie za i przeciw dotyczące poszczególnych środków transportu. Samochód osobowy stanowi najczęściej wybierany środek lokomocji, również w przypadku dalszych wyjazdów. Wydawać by się mogło, że jest to wygodna forma przemieszczania się z punktu A do punktu B. Niestety nie jest to dobry wybór, jeżeli wybieramy się w podróż z grupą kilku znajomych. Jazda kilkoma samochodami w dalszą drogę może być męcząca i kosztowna. Co w takiej sytuacji zrobić? Jaki środek transportu będzie dla nas najkorzystniejszy i najbezpieczniejszy?

Wynajem busa 9-osobowego

Wynajem busa stanowi w takiej sytuacji ciekawe rozwiązanie, które może okazać się dla nas najkorzystniejsze. Wypożyczalnie busów zamieszczają na swoich stronach internetowych informacje dotyczące środków bezpieczeństwa podejmowanych w związku z pandemią COVID-19. Tego typu informację możemy zobaczyć przykładowo na stronie: https://www.kuszewski-busy.pl, należącej do firmy: Wynajem busów Kuszewski, mieszczącej się pod adresem Asfaltowa 1/18, 52-235 Wrocław (tel: 518 998 558). Wynajmowane pojazdy są po każdym użyciu ozonowane, a ich nawiewy i klimatyzacja na bieżąco czyszczona i konserwowana. Myciu i dezynfekcji podlega wnętrze pojazdu, ze szczególnym uwzględnieniem najczęściej dotykanych miejsc, a więc kierownicy, dźwigni zmiany biegów, dźwigni hamulca ręcznego, klamek, konsoli środkowej i oczywiście kluczyka do pojazdu. Większość wypożyczalni aktualnie oferuje dość nową flotę pojazdów, które są na bieżąco serwisowane, przechodzą regularne przeglądy techniczne, a wszelkie usterki naprawiane są na bieżąco. W trosce o komfort i bezpieczeństwo pasażerów, pojazdy są zadbane, czyste i pachnące, co znacząco wpływa na jakość podróży.

Bezpieczne podróżowanie w czasach pandemii

W podróż busem można zabrać większą ilość osób. Plusem takiego rozwiązania jest z reguły możliwość jazdy z większą ilością kierowców w jednym pojeździe, co pozwala na ich wymianę co kilka godzin, dzięki czemu droga mija płynnie, bez nieplanowanych przerw wynikających ze zmęczenia. Ważnym aspektem jest również znajomość pozostałych pasażerów pojazdu, dzięki czemu nie musimy się obawiać wspomnianego wcześniej wirusa podczas długiego okresu przebywania w jednym pomieszczeniu.

Komfortowa podróż wynajętym busem

Bagaże w busie wynajętym w wypożyczalni busów Kuszewski we Wrocławiu

Jeden pojazd to również mniejszy koszt przejazdu, przy rozłożeniu kosztów wypożyczenia i paliwa równo na wszystkich pasażerów. Ze względu na to, że cennik wynajmu busów możemy sprawdzić już przed wyjazdem, mamy możliwość zaplanowania orientacyjnych kosztów, przypadających na poszczególne osoby. Olbrzymim plusem takiej formy podróżowania jest możliwość ingerencji w trasę przejazdu. Można po drodze odwiedzać ciekawe, interesujące miejsca, bądź po prostu zjechać na stację benzynowa, czy do restauracji. Należy zwrócić uwagę również na komfort całej podróży. Podróżni wsiadają w miejscu początku trasy ze wszystkimi bagażami i docierają z nimi do miejsca docelowego trasy. Nie ma tu konieczności przesiadek, spoglądania w rozkłady jazdy, czy konieczności pośpiechu wynikającego z opóźnienia jednego pociągu względem odjazdu drugiego.

Podróż transportem publicznym w czasach pandemii

Inną formą wybieraną na podróż jest jazda publicznym środkiem komunikacji, czyli podróż autobusem, pociągiem, bądź lot samolotem. Tu największym problemem jest kwestia bezpieczeństwa. W czasach zdominowanych przez pandemię COVID-19 nie mamy pewności dotyczącej tego, z kim przyjdzie nam podróżować do celu. Brak możliwości zachowania odpowiedniego dystansu społecznego, wielogodzinna podróż w jednym pomieszczeniu i w wielu przypadkach mała świadomość dotycząca zagrożenia, objawiająca się poprzez chociażby zdejmowanie maseczki, bądź jej nieprawidłowe noszenie.

Transport publiczny – mniej komfortowa alternatywa

Na dworzec kolejowy, autobusowy, bądź na lotnisko trzeba w jakiś sposób dotrzeć. Wielokrotnie wiąże się z to z przesiadkami, koniecznością przemieszczania się po zatłoczonych miejscach z bagażami patrząc na rozkładu jazdy i czas, jaki mamy na dotarcie w porę przed dojazdem, czy też odprawą bagażową. Wsiadając na pokład transportu publicznego kolejnym problemem są małe i ciasne miejsca na bagaż, z którego niemal wszyscy podróżujący chcą skorzystać. Nie mamy tu również wpływu na trasę, jak obierze nasz środek lokomocji. Wsiadamy w miejscu początku podróży, a wysiadamy dopiero w miejscu docelowym, nie mając możliwości odwiedzenia ciekawych miejsc znajdujących się choćby po drodze do końca naszej drogi.

Poprzedni artykuł

Poznaj zalety garaży blaszanych

Następny artykuł

Sklep motoryzacyjny – internetowy czy stacjonarny? Który wybrać?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.