Wypożyczalnia samochodów – co trzeba wiedzieć?

Coraz więcej osób chętnie korzysta z usług wypożyczalni samochodów. Wszystko to za sprawą wygodnej opcji nie tylko podczas wyjazdów, urlopu czy biznesowych spotkań, ale także na co dzień. Ponadto korzystamy z tego rozwiązania również wtedy, gdy zostaliśmy pozbawieni własnego środka transportu. Co zatem trzeba wiedzieć, decydując się na wynajem samochodu z wypożyczalni?

Czy każdy może wynająć samochód z wypożyczalni?

Niestety, nie każdy może dokonać wynajmu samochodu z wypożyczalni. Tyczy się to właściwie młodych kierowców. Jednak warto pamiętać, że każda z firm zastrzega sobie indywidualny regulamin, co do wieku kierowcy i należy przed podjęciem wypożyczenia sprawdzić wszelkie informacje na ten temat. Oczywiście, wynajmując samochód, konieczne jest posiadanie ważnego prawa jazdy. Ponadto w wielu wypożyczalniach, osoba wynajmująca i jednocześnie kierowca musi posiadać uprawnienia np. od co najmniej roku. Inne firmy z kolei posiadają odgórne ograniczenia wiekowe. Oznacza to, że niekiedy spotkamy się z możliwością wynajmu dopiero od ukończenia 19. roku życia, a w innych wypożyczalniach jest to często nawet 21-25. rok życia. Konieczne jest oprócz prawa jazdy posiadanie również dokumentu tożsamości. W przypadku, gdy wynajmującym jest firma, należy mieć ze sobą także numer REGON, NIP, zaświadczenie o wpisie do Ewidencji Działalności Gospodarczej czy odpis z rejestru KRS.

Jak dokonuje się rezerwacji samochodu?

Dokonać rezerwacji samochodu można za pomocą formularza kontaktowego na stronie wypożyczalni – coraz więcej firm oferuje taką opcję. Ponadto skontaktować się w sprawie wynajmu często można za pomocą kontaktu telefonicznego czy drogą e-mail. Jednak najbardziej popularną formą jest jednak rezerwacja online, gdzie uzupełniamy formularz odpowiednimi danymi: data, godzina i miejsce odbioru i zwrotu, marka oraz model pojazdu czy usługi dodatkowe. Następnie dokonujemy płatność. Co ważne – należy sprawdzić, jaką płatność preferuje dana firma (często jest to dany rodzaj karty płatniczej).

Ponadto w wielu wypożyczalniach samochodów obowiązuje limit kilometrów, a także kaucja zwrotna.

Wypożyczalnia samochodów – zalety wynajmu

Przede wszystkim wynajem samochodu z wypożyczalni to rozwiązanie dla osób, które chcą przetestować dany model pojazdu lub zostały chwilowo pozbawione własnego środka transportu. Dlatego w wypożyczalni można skorzystać z wynajmu krótkoterminowego oraz długoterminowego. To oczywiście szybka i w pełni bezpieczna forma posiadania samochodu. Otrzymujemy pojazd sprawny technicznie z pełnym pakietem ubezpieczeniowym. Oprócz tego nie musimy martwić się jego serwisowaniem, ponieważ przeglądy techniczne czy wymiana opon pozostaje w rękach wypożyczalni. Nie bez powodu to rozwiązanie cenią sobie przedsiębiorcy, ponieważ wygoda i komfort użytkowania jest nie do opisania.

Profesjonalnych wypożyczalni samochodów warto szukać poprzez Internet, gdzie znajdziemy wiele firm, oferujących wynajem pojazdów ze swojej floty jak https://rentdreamcar.pl/. Posiadają różnorodny wybór aut sportowych, luksusowych czy klasy premium.

źródło zdjęcia: freepik.com

Poprzedni artykuł

Na czym polega auto kosmetyka?

Następny artykuł

Ubezpieczenie kampera – jak wygląda polski rynek?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.