Wypożyczanie samochodów jest niezwykle popularne i powszechne za oceanem. W Polsce do tej pory usługa ta cieszyła się raczej małym zaufaniem. Sytuacja jednak zaczyna się zmieniać. Rodacy zaczęli doceniać możliwość…

Wypożyczalnia samochodów – kiedy warto z niej skorzystać?

Wypożyczalnia samochodów – kiedy warto z niej skorzystać?

Wypożyczanie samochodów jest niezwykle popularne i powszechne za oceanem. W Polsce do tej pory usługa ta cieszyła się raczej małym zaufaniem. Sytuacja jednak zaczyna się zmieniać. Rodacy zaczęli doceniać możliwość korzystania z auta, bez konieczności jego kupna.

Delegacja w obcym mieście

Jedną z najczęstszych sytuacji, kiedy sięgamy po samochód z wypożyczalni, jest wakacyjny wyjazd albo delegacja służbowa. Zabieranie własnego samochodu na urlop bywa problematyczne. W momencie, kiedy nie jest on naszym środkiem transportu, zupełnie mija się z celem. Jednak możliwość zwiedzenia greckiej wyspy samochodem jest zdecydowanie wygodniejsza niż konieczność korzystania z lokalnej komunikacji. Wypożyczenie samochodu to również idealne rozwiązanie podczas podróży służbowej. Dysponując własnym środkiem transportu łatwiej nam poruszać się po mieście. Nie musimy obawiać się, że ucieknie nam autobus. Natomiast wybierając taksówkę, musimy liczyć się z dosyć sporymi kosztami.

Firma CarSpot posiada sieć wypożyczalni w całej Polsce. Odwiedzając Wielkopolskę, można skorzystać z wygodnej opcji, jaką jest wypożyczalnia samochodów Poznań. Samochodu wcale nie trzeba zwracać w stolicy Wielkopolski. Można to zrobić w innym mieście z wypożyczalnią CarSpot:

 • Bydgoszczy
 • Zielonej Górze
 • Gorzowie Wielkopolskim
 • Słubicach
 • Głogowie
 • Kaliszu
 • Wrocławiu
 • Łodzi
 • Katowicach
 • Gdańsku
 • Krakowie
 • Warszawie
 • Nowym Targu
 • Białymstoku
 • Olsztynie
 • Zgorzelcu
 • Kobylanach

Jeżeli zdecydujemy się na powrót z delegacji wypożyczonym samochodem, mamy spory wachlarz punktów, w których auto można zwrócić.

Samochód odpowiedni do okazji

Zdarzają się w życiu każdego z nas sytuacje, kiedy własne cztery kółka okazują się zbyt mało reprezentacyjne. Wówczas również z pomocą przychodzi wypożyczalnia samochodów. W  asortymencie znajdziemy limuzyny odpowiednie na ślub lub wyjątkową imprezę. Czasami za pomocą samochodu możemy również podnieść swój prestiż w oczach partnera biznesowego. Dzięki wynajmowi aut można pozwolić sobie na regularne przejażdżki samochodem, na który normalnie nie byłoby nas stać. Co więcej, samochód można wymieniać co tydzień na inny model.

Wypożyczalnia samochodów rozwiązaniem dla firm

Częstym problemem w rozpoczęciu działalności jest zdobycie firmowej floty samochodów. Przedsiębiorcy decydują się zazwyczaj na leasing. Bez wątpienia jest to tańsze rozwiązanie niż kupno. Jednak żeby wziąć flotę w leasing, procedura przewiduje między innymi zbadanie kondycji finansowej firmy. Alternatywą jest wynajem długoterminowy. Przede wszystkim jest to prostszy sposób od leasingu. Ma on jednak więcej plusów. Co prawda, patrząc na miesięczny koszt wynajmu oraz koszt wzięcia samochodów w leasing, takie rozwiązanie z pozoru wydaje się mało korzystne. Zwróćmy jednak uwagę na dodatkowe wydatki, które trzeba pokrywać w przypadku leasingu. Często bywają one niemałe. Wiążą się z ubezpieczeniem, serwisem i koniecznością dokonania początkowej wpłaty. Wypożyczalnia oferuje wszystkie te usługi w ramach stałej miesięcznej opłaty za wynajem. Samochody można wypożyczyć nawet na 48 miesięcy!

Wakacyjna wyprawa samochodowa

Jeśli macie prawo jazdy, ale nie kupiliście jeszcze własnego samochodu, nie musi to was powstrzymywać przed wyruszeniem w wakacyjną trasę. Wystarczy zgłosić się do wypożyczalni samochodów i wybrać odpowiedni model. Takie rozwiązanie będzie korzystne nawet dla osób, które mają auta. Decydując się na wynajem, można wybrać środek transportu optymalny na długie trasy. Weźmy pod uwagę zużycie paliwa i wytrzymałość konkretnego modelu. Wybierając wypożyczalnię, oszczędzimy prywatnemu samochodowi trudów dalekiej podróży, dodatkowo oszczędzając na paliwie. Jest to też idealna opcja dla młodych ludzi, których często nie stać na kupno samochodu świeżo po wyrobieniu prawa jazdy.

Polacy coraz chętniej korzystają z wynajętych samochodów w ciepłych letnich miesiącach. Widać to po zwiększonym ruchu w wypożyczalniach w okresie wakacyjnym. Wynajęte auta przestają kojarzyć się jedynie z lotniskami.

Jak widać, samochód z wypożyczalni posiada wiele korzyści. Nawet kiedy mamy swój własny, czasami lepiej wynająć, oszczędzić pieniądze i cieszyć się swobodą przemieszczania. Znacie jakieś inne sytuacje, kiedy wypożyczalnia jest na wagę złota?

Oceń post

1 Komentarz
 1. Wypożyczenie samochodu osobowego faktycznie ma sens, kiedy jest się w delegacji w innym mieście lub kiedy wybieramy się z rodziną na wakacje – najlepszym transportem na miejscu będzie właśnie wypożyczenie samochodu

Zostaw komentarz