Wypożyczanie samochodów staje się w Polsce coraz popularniejsze, Korzystają z tej usługi zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Najczęściej są to sytuacje, w których ktoś znajduje się w obcym mieście,…

Wypożyczenia auta? Tak, ale na dobrych warunkach

Wypożyczenia auta? Tak, ale na dobrych warunkach

Wypożyczanie samochodów staje się w Polsce coraz popularniejsze, Korzystają z tej usługi zarówno firmy, jak i osoby prywatne. Najczęściej są to sytuacje, w których ktoś znajduje się w obcym mieście, do którego przyleciał samolotem, ale na miejscu chce być niezależny od transportu publicznego. Samochody wypożycza się jednak także na specjalne okazje (głównie pojazdy luksusowe), czasem na wakacje, a czasem, by poznać w praktyce model, który dopiero zamierza się kupić.

Patrz na ceny, ale sprawdzaj też warunki

Wypożyczalni jest w Polsce bardzo wiele. Konkurują one ze sobą, starając się pozyskać jak najwięcej klientów. Mogą to robić, oferując atrakcyjne ceny za dobę wynajmu, podstawiając samochody za darmo w miejscach wybranych przez klientów, a także proponując korzystne warunki. Ceny porównać łatwo, ale liczy się także to, co klient wypożyczalni może, a co musi, jeśli zawrze umowę, oraz na co może liczyć.

Bardzo ważne: kontakt 24/7

Ważne jest na przykład to, jaki serwis oferuje dana wypożyczalnia samochodów. Kraków i Warszawa to miasta, w których klienci mogą liczyć na całodobowy kontakt z obsługą. Dotyczy to przede wszystkim rezerwacji, ale może mieć znaczenie także w różnych sytuacjach, jakie mogą się zdarzyć w związku z wypożyczonym pojazdem. W wielu z nich kierowca może nie wiedzieć, co robić – chce więc skontaktować się z wypożyczalnią (i to z żywym człowiekiem, nie z nagranym głosem lektora), czasem w dni wolne, czasem w środku nocy. Całodobowy serwis 24/7 jest więc bardzo istotny.

Żadnych limitów, żadnych kaucji

Nie lubimy też limitów. Często samochody wypożyczają ludzie, którzy mają do pokonania odległe trasy, muszą w kilka dni objechać pół Polski lub więcej, nie wybiorą więc firmy, w której obowiązują limity kilometrów. Dopóki pojazd jest sprawny i można go zatankować, a termin zwrotu nie mija, powinien być dostępny do jazdy bez żadnych ograniczeń.

Popularności nie zdobywają też wypożyczalnie żądające kaucji za udostępniane samochody. Wydatek na wynajem oraz na paliwo to wszystko, czego dziś można żądać od klienta, oczywiście oprócz udziału własnego w ewentualnej szkodzie pokrywanej przez firmę ubezpieczeniową. Kaucja nie zabezpiecza żywotnych interesów wypożyczalni, a jedynie zniechęca potencjalnych klientów.

Ważne jest też darmowe podstawienie auta w wybranym miejscu i jego odbiór – tak działa nowoczesna wypożyczalnia aut. Warszawa ma na szczęście takie, w których jest to oczywistością. Trudno przecież sobie wyobrazić, żeby klient odwoził auto np. na Okęcie, chociaż do domu zamierza wracać pociągiem odjeżdżającym z Dworca Centralnego.

Zostaw komentarz