Zakup części hamulcowych do samochodu? Tylko przez Internet

Duża oszczędność pieniędzy i czasu a także możliwość zakupu części samochodowych niedostępnych w tradycyjnych punktach sprzedaży – to zdaniem polskich kierowców główne zalety e- sklepów motoryzacyjnych. Badania pokazują, że zakupy części przez Internet zrobiło w życiu blisko 75% krajowych kierowców. Wkrótce internetowych klientów może być jeszcze więcej a przede wszystkim dlatego, że online wydamy mniej.

Według niezależnych portali ponad połowa kierowców zapełnia wirtualny koszyk przynajmniej raz na pół roku, a co siódmy polski kierowca robi e-zakupy części eksploatacyjnych przynajmniej raz w miesiącu. Przez Internet kupujemy części samochodowe częściej niż np. Hiszpanie czy Francuzi. Kupowanie online ma wiele zalet ale niska, atrakcyjna cena zdaje się być głównym bodźcem zakupowym.

Części do układu hamulcowego do 30 proc. taniej

Te same części samochodowe w Internecie potrafią kosztować nawet do 30 procent mniej, niż w sklepie stacjonarnym z częściami. A to dlatego, że motoryzacyjny sklep internetowy nie traci dużych pieniędzy m.in. na lokal i rachunki. Przesyłka bywa ponadto często darmowa, więc już w ogóle zakupy przez Internet okazują się wtedy czymś idealnym i pozwalającym poczynić naprawdę duże oszczędności.

Prócz pieniędzy oszczędzasz także czas

Co prawda szczęśliwi podobno czasu nie liczą, ale po co marnować wolny czas na zakupy stacjonarne jeżeli dojazd i same zakupy zajmują średnio ponad godzinę? Ponadto może okazać się, że danej części zamiennej nie ma na miejscu i trzeba będzie ponownie wybrać się do sklepu np. za dwa, trzy dni. To zabiera nie tylko jeszcze więcej czasu ale i generuje dodatkowe koszty – np. pieniądze wydane na dojazd. Natomiast żeby kupić części zamienne przez Internet,  wystarczy dostęp do Internetu i zaledwie kilka kliknięć.

Masz ogromny wybór i możesz porównywać oferty

Rzadko kiedy sklep stacjonarny posiada asortyment przynajmniej w połowie tak duży, co sklep internetowy. Często więc do tradycyjnej placówki jedziemy na darmo, gdy okazuje się, że dany zamiennik występuje jedynie w opcji na zamówienie. W Internecie mamy ogromny wybór – wchodzimy na kilka stron e-sklepów i sami decydujemy, gdzie najlepiej przyjdzie kupić części do samochodu.

Niektóre motoryzacyjne sklepy internetowe to multum części zamiennych dostępnych od ręki. Za przykład można podać części hamulców w sklepie internetowym iParts.pl, gdzie użytkownik może kupić części hamulcowe do niemal każdego modelu samochodu – zarówno tych popularnych marek, jak i rzadko spotykanych na polskich drogach – czytamy na łamach jednego z największych portali motoryzacyjnych w Polsce.

Odnośnie części dowiesz się wszystkiego

Kupujesz klocki hamulcowe? Zapomnij, że nie znasz się na motoryzacji. Online masz pod ręką pełną specyfikację odnośnie części samochodowych. Do tego są fora motoryzacyjne, na których możesz poczytać także opinie i komentarze. Internet to kopalnia wiedzy, a sklep internetowy zdaje się to potwierdzać.

0 0 votes
Ocena artykułu:
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments