Nietrudno zarysować karoserię auta. Można zaryzykować twierdzenie, że zdarza się to nawet najlepszym kierowcom. Zresztą prawda jest taka, że bardzo często zarysowania lakieru powstają zupełnie niezależnie od nas Nietrudno zarysować…

Zarysowałeś samochód? Wiemy jak Ci pomóc! Bez konieczności lakierowania

Zarysowałeś samochód? Wiemy jak Ci pomóc! Bez konieczności lakierowania

Nietrudno zarysować karoserię auta. Można zaryzykować twierdzenie, że zdarza się to nawet najlepszym kierowcom. Zresztą prawda jest taka, że bardzo często zarysowania lakieru powstają zupełnie niezależnie od nas

Nietrudno zarysować karoserię auta. Można zaryzykować twierdzenie, że zdarza się to nawet najlepszym kierowcom. Zresztą prawda jest taka, że bardzo często zarysowania lakieru powstają zupełnie niezależnie od nas – na skutek kontaktu z kamieniami czy gałęziami, podczas wysiadania osób w samochodzie zaparkowanym tuż obok na ciasnym parkingu, czy też w sposób nie do końca dla nas wiadomy. Po prostu podchodzimy rano do wozu, a rysa już tam jest. A winnych w pobliżu brak. Co wtedy robić?

Rodzaje rys na lakierze samochodu

Na początek musimy zdać sobie sprawę z tego, że rysa rysie nierówna. Zarysowania lakieru samochodowego powstają w różny sposób, a więc mają też bardzo różne szerokości oraz głębokości. Część z nich może stanowić groźbę szybkiego rdzewienia karoserii, podczas gdy inne wyglądają po prostu nieestetycznie. Niektóre są na tyle małe, że w ich przypadku lakierowane wozu po prostu nam się nie opłaca. Jednak w przypadku zarysowań głębszych, a w szczególności sięgających aż do podkładu, najlepszym rozwiązaniem będzie zazwyczaj mechaniczna polerka, a w szczególnie ciężkich sytuacjach nawet kompleksowe lakierowanie uszkodzonej części nadwozia.

Metody usuwania rys bez konieczności lakierowania

Jest i dobra wiadomość – w wielu sytuacjach lakierowanie nie będzie koniecznością. Mniejsze uszkodzenia i skazy powierzchowne można nie tylko usunąć dużo tańszym kosztem, ale i zrobić to samemu, w warunkach domowych. Prostą metodą na usuwanie rys z samochodu jest wykorzystanie powszechnych na rynku past polerskich. Gotowe zestawy naprawcze można nabyć w sieci i w sklepach motoryzacyjnych. Jak one działają? Pasty te mają w sobie specjalne mikrocząsteczki. Podczas ścierania nimi okolic rysy skaza stopniowo wypełnia się lakierem pochodzącym z najbliższego otoczenia rysy. Przy okazji możemy też za ich pomocą usunąć uporczywe plamy powstałe na karoserii. Trzeba jednak wiedzieć, że całą operację koniecznie zaczynamy od umycia i wysuszenia auta, a pasty ścierne nakładamy delikatnie i z użyciem gąbeczki, a następnie rozsmarowujemy ściereczką z mikrowłóknem – uważając, by na lakier nie dostały się żadne zabrudzenia, takie jak piasek, mogące tylko pogorszyć stan karoserii.

Usuwanie rys metodą SSR

Powyżej opisany sposób może być czasochłonny, wymaga od nas ponadto sporo wyczucia.  Zniszczenia lakieru stopnia niewielkiego i średniego możemy też jednak usunąć bardziej profesjonalną metodą SSR. System ten pozwala na szybkie i bezinwazyjne naprawienie skaz bez konieczności lakierowania czy malowania. Cały proces trwa zaledwie około godziny! Usuwanie rys polega tu na nałożeniu na problematyczne miejsce specjalnej substancji z dobranym do barwy nadwozia kolorem. Powierzchnia jest następnie polerowana, ale dodatkowo z wykorzystaniem specjalistycznego aktywatora chemicznego. Na koniec jest jeszcze przecierana z użyciem mikrofibry. Naprawy lakieru wykonane tą metodą są niezauważalne.

Komu zlecić usunięcie rys z lakieru?

Liczba firm, które zajmują się opisanymi wyżej usługami, systematycznie rośnie. Na dziś nie ma ich jednak zbyt wiele. Możemy więc albo zasięgnąć porady u zaznajomionego mechanika samochodowego (lub w ulubionym serwisie), albo samodzielnie wyszukać informacje w sieci (wpisujemy w przeglądarkę przykładowo „usuwanie rys z lakieru samochodowego Warszawa”). Jedną z tego typu firm, która ma bardzo dobre opinie w sieci, jest Perfekcyjne Auto (http://perfekcyjneauto.com/). Jak przekonują klienci, detailing w tym warsztacie to pełen profesjonalizm i staranne wykonanie, które pozwala karoserii wyglądać perfekcyjnie przez długi czas.

Oceń post

Zostaw komentarz