Zimowy urlop w Sopocie?

Okres wakacyjny mamy za sobą, urlopowe wrażenia już za nami. Wielu z nas skorzystało w tym roku z uroków morza – niekoniecznie naszego Bałtyckiego. Niestety zimne morze nie przyciąga tak wielu fanów jak dawniej. Dostępność ciepłych mórz sprawia, że więcej osób chętniej wypoczywa zagranicą. Ale co powiecie na krótki urlop w środku zimy nad naszym morzem, a dokładniej w Sopocie? Co można robić w zimie nad morzem? Zaraz Wam podpowiemy.
Kilka słów o historii
Sopot to niewielka miejscowość w województwie pomorskim zlokalizowana nad samą linią brzegową. Historia tego miejsca sięga naprawdę dawnych czasów – jeszcze sprzed naszej ery. Z okresu dominacji rzymskiej zachowały się liczne znaleziska w postaci denarów rzymskich. Pierwsza oficjalna wzmianka o Sopocie pochodzi z 1283 roku. Ale za ojca Sopotu jako kurortu uważa się Jerzego Haffnera (zm. 1830 r).
Sopot – atrakcje
Co warto zobaczyć w Sopocie? Oczywiście wszystkim przyjdzie najpierw na myśl molo. I słusznie, ponieważ jest to najdłuższe drewniane molo w Europie – ponad 500 metrów długości. Oprócz molo, warto odwiedzić Muzeum Sopotu, które działa dopiero od 17 lat. Można w nim podziwiać wystawy stałe i okresowe – o bieżących eksponatach można się dowiedzieć z Kroniki Muzeum Sopotu. Punktem obowiązkowym na mapie turysty jest oczywiście Monciak – najsłynniejszy deptak w Polsce, z licznymi kawiarenkami, sklepikami i galeriami. Przy Monciaku znajduje się słynny Krzywy Domek – powstał w 2003 roku. To jedna z najbardziej zakręconych architektonicznie budowli. W kultowej lodziarni Milano (U Włocha) można zjeść najsmaczniejsze lody i wypić pyszną włoską kawę. Kawiarnia funkcjonuje nieprzerwanie od 1956 roku.
Gorąco polecamy także spacer wśród najstarszych i najpiękniejszych domów i kamienic Sopotu. Wiele urzeka architekturą, inne mają niesamowita historię. Warto wspomnieć o Dworze Hiszpańskim – najstarszym zabytku architektonicznym Sopotu, czy Willi przy Obrońców Pokoju nr 24, która powstała w 1870 roku. Jest niezwykle piękna – przykro tylko, że dziś popadła w ruinę, ale uważne oko doceni piękno architektury.
Można wybrać się także na nieco dłuższy spacer, którego celem będzie najsłynniejszy amfiteatr w Europie – Operę Leśną.
Dlaczego w zimie?
Może zastanawiacie dlaczego polecamy na zimowy wyjazd Sopot, a nie jakąś górską miejscowość? Otóż Sopot w zimie ma niesamowity urok. W okresie wakacyjnym Sopot odwiedza setki, jeśli nie tysiące turystów. Tłumy na ulicach i plażach sprawiają, że trudno poczuć klimat tej uroczej miejscowości. Zima jest więc idealnym momentem na poznanie wszystkich zakamarków i zwiedzenie polecanych miejsc w Sopocie.
Poza tym zima to najlepszy czas dla zdrowia – stężenie jodu nad morzem jest największe w okresie zimy. Dlatego gorąco polecamy zimowe spacery po molo, gdzie można bez ograniczeń oddychać zdrowym powietrzem bogatym w jod.
Kolejnym atutem Sopotu jest Łysa Góra. Nadmorskie klimaty nie wykluczają korzystania ze sportów zimowych. Polecamy stok narciarski z wyciągiem – idealny dla amatorów zimowego szaleństwa.
Sopot zimą to idealna propozycja dla tych, którzy szukają wyciszenia i kontaktu z przyrodą. Jeśli dodatkowo wybierzecie noclegi tuż przy plaży to w pełni odczujecie klimat nadmorskiej miejscowości.
Artykuł powstał przy współudziale Apartamentów Joasia.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.