Jakie zmiany odczujemy po zmianie zawieszenia?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Zawieszenie sportowe to idealne rozwiązanie nie tylko dla miłośników szybkiej i efektownej jazdy czy samochodów, które przyciągają spojrzenia obu płci. Ten rodzaj zawieszenia bardzo często nazywany jest gwintowanym, co jest oczywiście powiązane z jego budową. Czy jednak warto zdecydować się na taką modyfikację swojego samochodu? Zaraz postaramy się odpowiedzieć Ci na to pytanie. Zacznijmy jednak od wyjaśnienia najważniejszych kwestii.
Co to jest zawieszenie gwintowane?
Tego rodzaju część konstrukcji auta jest ściśle powiązana z amortyzatorami. Ujmując to w najbardziej nieskomplikowany sposób, możemy powiedzieć, że zawieszenie sportowe jest kompletem części resorujących, które zostaną zamontowane w okolicy każdego z kół pojazdu. Taki zestaw składa się ze sprężyny oraz amortyzatora, który umieszczamy w środku.
Jak ustawia się zawieszenie sportowe?
Aby odpowiednio ustawić poziom zawieszenia, musimy skupić się na nagwintowanym górnym korpusie amortyzatora, który jest połączony z częścią u dołu. Dzięki tego rodzaju konstrukcji, możemy w stosunkowo prosty sposób ustawić wysokość prześwitu pod autem. W zależności od Twoich preferencji, może być on większy lub mniejszy.
Gwintowane zawieszenie – zalety
Głównym powodem tego, że zawieszenie gwintowane jest tak często wybieranym rozwiązaniem jest fakt, iż znacznie poprawia ono walory wizualne pojazdu. Oprócz tego, tuning tego rodzaju jest całkowicie odwracalny. Nie musisz się więc obawiać tego, iż zawieszenia nie da się już podwyższyć lub obniżyć jeszcze bardziej, jeśli obecne zmiany nie będą Ci się podobać. Zawsze możesz także powrócić do tak zwanych ustawień fabrycznych. Miłośnicy zawieszeń sportowych chwalą sobie także fakt, iż dzięki nim samochody o wiele łatwiej wchodzą w zakręty – nawet te bardzo kręte i przy dużych prędkościach.
Jeżeli masz w planach odbyć szybki wyścig na nawierzchni wykonanej z asfaltu, zdecydowanie będziesz zadowolony z rezultatów sportowego zawieszenia (szczególnie polecamy MTS Technik). Uzyskasz o wiele lepsze parametry i doskonale obniżysz środek ciężkości pojazdu. Dodatkowo możesz także skusić się o regulację obejmującą sztywność sprężyn. Czym zawieszenie będzie twardsze, tym sterowność będzie o wiele lepsza. Ty zaś będziesz mógł wykonywać o wiele szybsze zwroty po akcji kierownicą.
Źródło zdjęcia: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.