Akumulatory BPOWER i baterie przemysłowe to niezawodny sposób na magazynowanie energii.
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Akumulatory BPOWER i baterie przemysłowe to niezawodny sposób na magazynowanie energii. Dostępne w ofercie modele wykonano w różnych technologiach. Dzięki temu posiadają właściwości, które odpowiadają potrzebom różnych branż. Ich cechą wspólną jest wysoka wydajność energetyczna i możliwość wykorzystania w rozmaitych konfiguracjach. Przyglądamy się budowie poszczególnych produktów, żeby pomóc w wybraniu odpowiedniego modelu.
Akumulatory przemysłowe BPOWER i baterie przemysłowe – jak są zbudowane?
Dostępne w sprzedaży baterie i akumulatory przemysłowe można rozróżnić między innymi ze względu na ich budowę.
- Akumulatory AGM wytwarzane w technologii VRLA to płyty ołowiu z separatorami, wypełnionymi elektrolitem
- Akumulatory żelowe, w których elektrolitem jest kwas siarkowy w postaci żelu. W ich budowie występują również pozbawione antymonu kolektory ze stopów ołowiu
- Akumulatory Pure Lead, w których cienkie płyty wykonano w 100% z czystego ołowiu. Elektrolit umieszczono w macie szklanej (podobnie jak w ogniwach AGM)
- Akumulatory litowe – w tym przypadku elektrolit umieszczono pomiędzy spiralami litowo-katodowymi. Każda z nich posiada specjalny system uszczelniający
Jak działają akumulatory przemysłowe BPOWER?
Sposób działania ogniw BPOWER można określić jako dwutorowy. Ich podstawowym zadaniem jest magazynowanie, czyli magazynowanie energii elektrycznej w elektrolicie. Po naładowaniu, akumulator oddaje energię po podłączeniu go do wybranego układu.
Gdzie stosuje się akumulatory przemysłowe?
Akumulatory do zasilania BPOWER to urządzenia, które mają szerokie zasotosowanie w wielu różnych branżach. Można uznać, że są niezbędne tam, gdzie potrzeba dostępu do energii, na przykład w zasilaniu:
- Wózków widłowych i innych maszyn przemysłowych
- Systemów alarmowych i systemów kontroli trakcji
- Pojazdów motoryzacyjnych
- Układów fotowoltaicznych
Akumulatory do UPS firmy BPOWER
Akumulatory BPOWER doskonale sprawdzają się także w układach zasilających UPS. Wykonano je w technologii AGM, dlatego są szczelne i nie wymagają obsługi. Elektrolit jest niewrażliwy na przechyły. Nie dochodzi też do wycieków elektrolitu. Zakup akumulatorów tego rodzaju to doskonała inwestycja dla każdej firmy.
Polecane przez sklep z akumulatorami ogniwa BPOWER posiadają samouszczelniające się zawory ciśnieniowe VRLA. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkownika, ponieważ w ogniwach nie powstaje nadmierne ciśnienie. Oprócz tego, produkty BPOWER to baterie o długim czasie eksploatacji i niskim poziomie rezystancji wewnętrznej.
Popularne serie akumulatorów przemysłowych BPOWER
BPOWER BPE
Akumulatory BPE to podstawowa seria ogniw BPOWER. Przeznaczone są to pracy w utrzymaniu zasilaczy UPS, systemów alarmowych i przeciwpożarowych. Doskonale współpracują z zaawansowanymi kasami fiskalnymi. Ich najważniejsze zalety to:
- Żywotność 6-9 lat (wg skali Eurobat)
- Duża pojemność i niska rezystancja wewnętrzna
- Długi czas eksploatacji
BPOWER BV
Kolejną linią produktów BPOWER są akumulatory BV. Świetnie sprawdzą się w pracy z zasilaczami UPS. Mają standardowe wymiary, ale wyróżniają się pojemnością. Długo oddają zgromadzoną energię i zapewniają na wyjściu stałą moc prądu. Najważniejsze zalety BPOWER BV to:
- Żywotność 6-9 lat (wg skali Eurobat)
- Duża pojemność pomimo standardowych gabarytów
- Świetne parametry rozładowania dużym prądem o stałej mocy – najlepsze dla okresów pracy 5-20 min
- Niska rezystancja wewnętrzna
BPOWER BPL
Najdłużej można eksploatować przemysłowe akumulatory BPOWER BPL. To najlepszy wybór w przypadku prac buforowych dla układów o długiej żywotności. Ich niekwestionowane zalety to:
- Długa żywotność 10-12 lat (wg klasy Eurobat)
- Niski opór wewnętrzny
- Długi czas pracy i obszerny zakres pojemności
BPOWER BCL
Czwartą propozycją są nowoczesne akumulatory BPOWER BCL. Zaprojektowano je tak, by służyły przez 600 cykli ładowania (przy głębokości rozładowania 80%). Są to jednostki przystosowane do pracy cyklicznej. Wybierane przez klientów jako źródło energii w przemysłowych urządzeniach mobilnych. Ich zalety to:
- Żywotność 10-12 lat (w skali Eurobat)
- Wytrzymują do 600 cykli ładowania / rozładowania – to aż o 50% więcej niż seria BPE
- Idealne do pracy w układach cyklicznych
Źródło zdjęcia: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.