Ciężarówki SCANIA – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Ciężarówka Scania wśród samochodów ciężarowych cieszą się sporą popularnością. Świadczy o tym wiele ofert w internetowych serwisach samochodowych, które rozchodzą się z prędkością światła, niezależnie od tego, czy samochód jest nowy, używany, powypadkowy. Nic w tym dziwnego: ciężarówka Scania to atrakcyjna oferta pojazdu na długie dystanse, szybkiego a do tego komfortowego. Dlatego też ich ciężarówki świetnie sobie radzą w transporcie, dystrybucji i budownictwie.
SCANIA – kilka słów o marce
SCANIA to szwedzka firma, która produkuje ciężarówki, ciągniki siodłowe, autobusy. Znana jest również z produkcji silników wysokoprężnych. Firma działa od 1891 roku w Malmo, a swoją działalność rozpoczęła produkowania wagonów kolejowych, znanych pod nazwą Vabis. Marka posiada kilkanaście zakładów produkcyjnych na całym świecie, w tym także w Polsce.
Przewaga ciężarówek SCANIA nad innymi
Nie bez powodu ciężarówka Scania jest też nazywana królową dróg. Świadczy o tym jej rodowód, nie można inaczej nazywać pojazdu, który utrzymuje się na rynku od 120 lat i cieszy się popularnością w ponad 100 krajach. Ustawiczny rozwój, na stałe wpisany w DNA marki, to również godny podziwu aspekt, ponieważ to za nim idą wypracowane przez lata komfort, niezawodność i ekonomiczność. Tak bowiem w skrócie moglibyśmy opisać markę SCANIA.
Modele ciężarówek SCANIA
SCANIA, podobnie jak inne koncerny samochodowe, w swoim portfolio dzieli pojazdy na serie. Wśród nich znajdują się samochody ciężarowe serii 0 do 4 oraz: G, L, P, R, S, T. Wszystkie różnią się modelem i typem kabiny, wariantami podwozia, systemami hamowania oraz wielkością.
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ciężarówki SCANIA?
Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy okreslić jeszcze przed zakupem pojazdu jest kategoria/rodzaj ciężarówki. W SCANII można wybierać pomiędzy: ciężarówkami z otwartym lub zamkniętym nadwoziem, ciężarówkami specjalistycznymi, cysternami lub maszynami komunalnymi. Wybór zaś powinien zależeć od celu, czyli przeznaczenia ciężarówki. Kolejnymi elementami, choć również raczej determinantami wyboru pojazdu powinny być ładowność, całkowita masa i masa własna. To one wyznaczają to, ile towaru i na jakich trasach (a nawet na jakich drogach) będzie mógł przewieźć kierowca.
Silniki w ciężarówce SCANIA to przeważnie jednostka DC13. Występuje ona w czterech wariantach mocy: 370 KM, 410 KM, 450 KM, 50 KM. W połączeniu z niezawodną konstrukcją, pociąga za sobą opłacalne koszty użytkowania, dlatego według nas to kolejny element, który powinien być zweryfikowany przed dokonaniem zakupu.
Szeroka oferta nadwozi, silników i praktycznych rozwiązań ciężarówki SCANIA daje możliwość decydowania o najlepszym pojeździe według własnych potrzeb. Możemy przebierać w propozycjach, aby w końcowym efekcie wybrać ciężarówkę dostosowaną do naszych konkretnych wymagań.
Ile kosztują ciężarówki SCANIA?
Ceny ciężarówek zależą od modelu, wieku, przebiegu oraz wyżej wymienionych parametrów. Ceny zaczynają się już od 9 tysięcy Euro, choć należy mieć na uwadze, że w tej cenie znajdziemy głównie pojazdy używane, starsze, ze sporym przebiegiem. Nowsze modele pociągają za sobą koszty szeregu 30 tysięcy Euro w górę. Pamiętajmy jednak że obok ceny, największy wpływ na decyzje o zakupie, mają mają rekomendacje osób, którym ufamy. Dlatego też nie wahajmy się zapytać zaprzyjaźnionych kierowców o zdanie na temat marki lub samych samochodów.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.