Auto 7 osobowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Duża rodzina, praca na taksówce lub częste wyjazdy w większej ekipie, wymagają odpowiedniego samochodu. Z pomocą przychodzą samochody 7 osobowe, które pozwalają zabrać większą ilość pasażerów oraz ich bagaże.
Jakie auto 7 osobowe wybrać?
Na rynku znajdziemy wiele propozycji samochodów 7-osobowych, które pozwolą na wygodne przemieszczanie na krótszych i dłuższych odcinkach. Wybierając konkretne auto 7 osobowe warto wziąć pod uwagę konkretne parametry.
Rozmiar wnętrza
W przypadku przewożenia większej ilości pasażerów, ilość dostępnego miejsca wewnątrz samochodu jest niezwykle ważna. Część aut posiada oddzielne siedzenia dla pasażerów w 1-szym i 2-im rzędzie, co znacząco wpływa na komfort podróżujących. Nie oznacza to, że modele posiadające łączoną kanapę w środkowym rzędzie są grosze. Niektóre posiadają udogodnienia np. w firmie możliwości złożenia środkowego oparcia w celu zrobienia z niego stolika przystosowanego np. do jedzenia.
Nie każde auto 7 osobowe należy do rodziny dużych samochodów. Niekiedy może być to dodatkowo dołączony rząd siedzeń np. w bagażniku. Jeżeli na co dzień nie mamy konieczności wykorzystywania dodatkowych miejsc (np. jeździmy taksówką), warto rozważyć ten wariant, ponieważ auto będzie mniejsze.
Funkcjonalność
Wnętrze prócz wygody, powinno być także funkcjonalne. W rodzinnych vanach możemy spotkać wiele uchwytów na kubki, schowków, możliwości wykorzystywania oparć jako stoliki, i wiele innych rozwiązań, umierających podróżowanie. Niekiedy są to także oddzielne strefy działania klimatyzacji, które pozwalają na dostosowanie potrzeb związanych z utrzymaniem optymalnej temperatury nawiewu. W obecnej dobie smartfonów, warto wziąć pod uwagę także ilość gniazd zapalniczek w celu podpięcia ładowarki lub w nowszych modelach – gniazd usb, które umożliwiają ładowanie, bez konieczności użycia tradycyjnej ładowarki.
Powierzchnia bagażnika
Auta rodzinne cechują się przeważnie zwiększoną pojemnością bagażnika. W przypadku vanów możemy mieć do czynienia z samochodami, które posiadają stały i dołączany tylny rząd siedzeń. Te ze stałym, przeważnie są dużo większymi autami, aby ich obecność nie uszczupliła powierzchni bagażnika. Te zdecydowanie lepiej sprawdzą się w trasach czy podczas wyjazdów. Dokładany rząd siedzeń może zmniejszać powierzchnię załadunkową pojazdu, co może okazać się szczególnie problematyczne, gdy np. 6 osobowa rodzina planuje wyjazd na ferie. Z pomocą jednak może przyjść bagażnik dachowy, który pozwala na zapakowanie nieco większej ilości bagażu.
Ekonomiczność silnika
Samochód powinien być wyposażony w odpowiedni silnik, który pozwoli na komfortowe i bezpieczne przemieszczanie się samochodem. W związku z tym nie należy z miejsca skreślać silników o większej pojemności, bo “więcej palą”. Jeżeli masa własna pojazdu jest stosunkowo wysoka, to silnik o większej pojemności i mocy, może okazać się bardziej ekonomiczny od mniejszego z mniejszym zapasem koni mechanicznych. Dzieje się tak, ponieważ mniejszy jest bardziej wysilony by osiągnąć efekty, jakie daje większa pojemność.
Pod pojęciem ekonomii powinniśmy zamieścić również koszty, związane z jego eksploatacją. Niekiedy jedne silniki możemy naprawić za przysłowiowe “grosze”, inne z kolei będą wymagały od nas poniesienia znacznych nakładów finansowych. Przed zakupem samochodu z konkretnym wariantem silnikowym – warto sprawdzić opinie użytkowników w internecie lub podpytać zaprzyjaźnionego mechanika.
Auta 7 osobowe na które warto zwrócić uwagę
Na naszych drogach można spotkać wiele aut 7 osobowych. Ciekawymi propozycjami mogą okazać się m.in.:
- Citroen C4 Gran Picasso
- Ford S-Max
- Chrysler Grand Voyager
- Volkswagen Touran
Na rynku znajdziemy jeszcze wiele producentów samochodów posiadających 7 osobowe warianty nadwozia. Wspomniane powyżej auta są popularne na polskich drogach, ze względu na swoją cenę i możliwości. Warto pamiętać, że kupowanie najtańszego dostępnego modelu może okazać się ryzykowne. Jeżeli zależy nam na dobrym stanie, dobrze jest w pierwszej kolejności ocenić średnią cenę rynkową i na jej podstawie odnosić się do pozostałych oferowanych w danym miejscu lub na portalu (w przypadku samochodów używanych).
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.