Chcesz wziąć samochód w leasing na firmę? Zobacz, jak to załatwić!
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Leasing jest bardzo popularnym sposobem finansowania zakupu samochodu osobowego. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu z opcji tej może skorzystać każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Ogromnym plusem jest fakt, że bez znaczenia w tym przypadku jest branża, po której się poruszamy oraz typ działalności, który prezentujemy. Jak szybko i sprawnie załatwić leasing? Podpowiadamy.
- Na czym polega leasing samochodu?
Istota leasingu jest nie tylko łatwa do zrozumienia, ale również znacznie ułatwia sprawę przedsiębiorcom, dlatego zdecydowanie jest to rozwiązanie, z którego warto korzystać. Firma leasingowa przekazuje osobie zainteresowanej samochód, a w ramach tego otrzymuje comiesięczne raty, wcześniej ustalone pomiędzy dwoma stronami. Osoby zainteresowane podpisują umowę na określony czas. W momencie, gdy czas ważności umowy wygasa, leasingobiorca może wykupić pojazd, bądź oddać go firmie. Finansowanie auta i jego zakup mogą przysparzać sporych wyzwań finansowych, dlatego też leasing jest świetnym rozwiązaniem, jeśli chcemy cieszyć się wymarzonym pojazdem, a jednocześnie w szybkim czasie nie wydawać na niego mnóstwa pieniędzy.
Jakich formalności wymaga się w przypadku leasingu?
Tak jak zostało wspomniane to wcześniej, leasing to także proces, który obejmuje zawarcie umowy pomiędzy dwoma stronami. W tym celu, każda firma zajmująca się wypożyczaniem samochodów, wymaga od leasingobiorcy odpowiednich formalności w postaci dokumentów spełniających kryteria i pozwalających na otrzymanie samochodu. Leasing bardzo często przyznawany jest w oparciu o uproszczone procedury, tak aby zapewnić wygodę dwóm stronom. Bardzo często przekłada się to na ograniczony wymóg formalności, np. brak konieczności przedstawienia szczegółowych dokumentów finansowych. Należy mieć jednak świadomość tego, że w większości przypadków jest to indywidualna kwestia. Jeśli prowadzimy działalność, firmy mogą wymagać od nas umowy spółki oraz zaświadczenia o nadaniu NIP.
- Czy warto korzystać z leasingu?
Leasing to możliwość, która niesie ze sobą wiele zalet, np. w momencie, gdy interesuje nas używany Opel. Do głównych z nich należy przede wszystkim elastyczność finansowa, która zakłada np. niższe comiesięczne raty.
Dzięki leasingowi możemy wymienić pojazd po kilku latach użytkowania na inny, jeśli zmienią się nam preferencje bądź potrzeby. Przedsiębiorcy dodatkowo mogą liczyć również na korzyści podatkowe oraz przewidzieć wstępne koszty użytkowania pojazdu.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.