Co zrobić w przypadku awarii samochodu?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Stłuczka, awaria, nieodpalające auto to bardzo stresująca sytuacja. Niewiele osób wie jak zachować się w takiej sytuacji. Najważniejsze jest zachowanie spokoju i racjonalne myślenie.
W swojej ponad szesnastoletniej karierze kierowcy autolawety spotykałem się z niejednym trudnym wyzwaniem. Zazwyczaj czas oczekiwania na pomoc drogową to około 20 minut. To bardzo cenny czas, który powinniśmy maksymalnie wykorzystać, aby zabezpieczyć miejsce zdarzenia.
Najważniejsza jest widoczność. Musimy postarać się, aby inni uczestnicy ruchu drogowego w czas dostrzegli niebezpieczeństwo i mieli czas na prawidłową reakcję. Pamiętajmy nie tylko światła awaryjne są w zasięgu naszych rąk. Oprócz tego mamy do dyspozycji trójkąt ostrzegawczy, który jest obowiązkowym wyposażeniem każdego pojazdu. Trójkąt ostrzegawczy zgodnie z przepisami rozstawiamy w odpowiedniej odległości. Jeśli poruszamy się po autostradzie, w odległości 100 metrów od samochodu, jeśli po terenie niezabudowanym – 30-50 metrów, a jeśli po terenie zabudowanym – w odległości maksymalnie 1 metra. Pamiętajmy, aby zabezpieczyć trójkąt przed wywróceniem.
Kamizelka odblaskowa nie jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu, ale to stosunkowo nieduży wydatek paru złotych a może zaważyć na naszym bezpieczeństwie.
Kiedy zapadnie decyzja o wezwaniu pomocy drogowej, ważne jest aby kierować się w wyborze lawety opiniami oraz doświadczeniem. Przy wyborze usługodawcy z Internetu pomocne mogą byś opinie Google. Nie tylko pozytywne opinie ale także ich ilość mogą pozytywnie świadczyć o poziomie profesjonalności. Istotnym aspektem jest również sprzęt do usług pomocy drogowej. Profesjonalne zabudowy lawet to gwarancja, że przy załadunku na autolawetę nasze auto nie zostanie uszkodzone przez nieprofesjonalnego “laweciarza”. Unikanie tak zwanych samoróbek oraz garażowych produkcji to bardzo ważna rzecz. Profesjonalne zabudowy pojazdów holujących są gwarancją, że takie auta właściwie zostały przystosowania do wożenia aut a użyte do tego materiały mają odpowiednią wytrzymałość potwierdzoną nierzadko cartyfikatem CE.
Niezbędna jest także silna wyciągarka oraz certyfikowane pasy do zamocowania pojazdu na lawecie. Bardzo ważne są światła ostrzegawcze w które obowiązkowo musi być wyposażony samochód pomocy drogowej. Oprócz kogutów taki pojazd musi posiadać elementy odblaskowe.
Pamiętaj. Postaw na profesjonalną pomoc drogową, która wzbudza zaufanie.
Udaj się do najbliższej kolumny alarmowej, poruszaj się pasem awaryjnym.
Nie zapomnij zwracać uwagę na otoczenie. Więcej informacji na: lawetabialystok.pl
Dane:
„Raf Hol”
Zaułek Bracki 2
15-239 Białystok
Rafał Tylman
tel. 791 141 425
NIP: 5422834492
FB lawetabialystok.pomocdrogowa
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.