Folia ochronna na samochód – czy to ma sens i kiedy warto się zdecydować?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Zabezpieczenie lakieru samochodowego folią ochronną PPF to coraz popularniejsze rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie powłoki lakierniczej w nienagannym stanie przez wiele lat. Kiedy warto zdecydować się na oklejanie samochodu folią zabezpieczającą?
Czy to bezpieczny zabieg? Sprawdź krótki poradnik i dowiedz się więcej!
Ceny nowych samochodów w dzisiejszych czasach sięgają nawet ponad miliona złotych za topowe wersje klasy premium. To spora suma, dlatego warto jak najlepiej zadbać
o utrzymanie takich pojazdów. Oczywiście nie oznacza to, że folia ochronna na samochód nie może zostać zaaplikowana na starsze pojazdy. W tym przypadku nie ma żadnych ograniczeń!
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie są najlepsze folie ochronne na samochód, skontaktuj się
z salonem detailingowym w swojej miejscowości.
Czym jest folia ochronna PPF?
PPF, czyli Paint Protection Film to po prostu folia ochronna na samochód, a dokładnie na lakier. To bezbarwny, przezroczysty materiał ze zdolnościami do samoregeneracji.
Dzięki temu samochód oklejony folią zabezpieczającą zawsze wygląda doskonale,
a mikroodpryski np. od kamieni są z czasem automatycznie regenerowane i wypełniane przez folię.
Wyróżniki folii ochronnej PPF to m.in.:
- odporność na oddziaływanie wysokich temperatur,
- wysoka wytrzymałość mechaniczna,
- brak reakcji z substancjami chemicznymi przeznaczonymi do mycia pojazdów.
Dodatkowo montaż folii zabezpieczającej jest w 100% bezpieczny dla powłok lakierniczych. Nie ma żadnego ryzyka, że farba zostanie uszkodzona. Nawet po zdjęciu folii lakier wciąż pozostaje niezmiennie nienaruszony – niczym po wyjeździe z salonu samochodowego.
Jak wybrać folię do ochrony lakieru samochodowego?
Zanim zdecydujesz się na detailing samochodowy, musisz wybrać odpowiedni rodzaj folii
do przyklejenia na elementach blacharskich swojego samochodu. Najrozsądniejszym wyborem jest klasyczna folia PPF, która chroni powłoki lakiernicze przed: uszkodzeniami mechanicznymi, chemikaliami oraz oddziaływaniem promieni UV.
Dobra folia ochronna na samochód powinna też być:
- elastyczna,
- łatwa w aplikacji i demontażu,
- odporna na samoistne odklejanie się.
Im lepszej klasy folię wybierzesz do zabezpieczenia swojego auta, tym większą masz gwarancję, że oryginalny lakier na elementach blacharskich nie ulegnie nawet najmniejszym uszkodzeniom przez wiele lat eksploatacji auta.
Jak przykleić folię zabezpieczającą na samochód? Samodzielnie czy z pomocą firmy autodetailingowej?
Samodzielny detailing samochodowy bez wiedzy, doświadczenia i sprzętu nie przyniesie niczego dobrego. Jeśli chcesz zabezpieczyć powłokę lakierniczą swojego pojazdu, zdecyduj się na profesjonalny auto dealing. Nowy Sącz to jedna z wielu lokalizacji, gdzie możesz skorzystać z kompleksowego wsparcia ekspertów i precyzyjnego oklejenia pojazdu folią PPF.
Nie czekaj i postaw na sprowadzone rozwiązania. Wybierz usługi autodetailingowe,
które spełnią Twoje oczekiwania i pozwolą Ci cieszyć się nienagannie wyglądającym samochodem każdego dnia.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.