Korzystanie z wypożyczalni samochodów – co warto wiedzieć?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Decydujesz się na wypożyczenie samochodu osobowego? Pamiętaj o kilku zasadach, które wpływają na zadowolenie z użytkowanego pojazdu oraz mają duży wpływ na bezpieczeństwo. Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Kto może wypożyczyć auto?
Zanim zaplanujesz podróż wypożyczonym autem, sprawdź ogólne warunki wynajmu samochodu w danej firmie. Okazuje się, że kryteria te aut mogą się różnić. Na przykład niektóre wypożyczalnie ustalają odgórne limity wiekowe, a także wymagają posiadania prawa jazdy od kilku lat. Z kolei inne podchodzą do tych kwestii bardziej liberalnie.
Przedsiębiorcy mogą być proszeni o przedstawienie dokumentów poświadczających, że prowadzą działalność gospodarczą. Może to być np. wpis do CEIDG lub odpis z rejestru KRS.
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?
Cena to chyba jeden z najważniejszych czynników wpływających na wybór wypożyczalni. Jednak rzadko kiedy najniższa kwota świadczy o wysokiej jakości. Niektóre nieuczciwe wypożyczalnie są skłonne prezentować rzekomo atrakcyjne oferty, ale w umowie wynajmu ukrywają niekorzystne dla klienta zapisy.
Poza tym może się okazać, że niski koszt wypożyczenia oznacza rezygnację z komfortowych udogodnień. Najtańsze auta mogą mieć nie mieć przestronnego bagażnika, klimatyzacji czy fotelika dla dziecka.
Ubezpieczenie – nie warto oszczędzać
Jeśli planujesz wypożyczyć auto, koniecznie sprawdź, czy w cenie usługi zawarto ubezpieczenie OC i AC. To bardzo ważne, by nie ryzykować. Wynajmując sprawne technicznie i ubezpieczone auto, w razie stłuczki lub kolizji drogowej pokryciem szkód zajmie się ubezpieczyciel.
Wielu klientów decyduje się wykupić dodatkową polisę, która znosi tzw. wkład własny w szkodach AC. Standardowe zapisy umowy obciążają najemcę częściową odpowiedzialnością za takie szkody (zwykle do wysokości kaucji). Odrębna polisa ubezpieczeniowa pozwala podróżować spokojnie.
Dostępne są też ubezpieczenia dające ochronę finansową w przypadku uszkodzenia szyb, felg lub opon. Niektóre zapewniają assistance w razie awarii lub wypadku, w tym opłatę za holowanie lub samochód zastępczy. Warto dobrze zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami jeszcze przed podpisaniem umowy wypożyczenia auta.
Przed wyruszeniem w trasę sprawdź stan techniczny auta
Dobra wypożyczalnia aut, taka jak ABCO.pl, zawsze dba o stan techniczny swojej floty. Nie zwalnia to jednak najemcy z obowiązku sprawdzenia, czy samochód jest sprawny, i to przed każdą jazdą.
Przy odbiorze auta należy sprawdzić, czy numer rejestracyjny i VIN na nadwoziu są zgodne z tymi podanymi w dowodzie rejestracyjnym. To samo można powiedzieć o podstawowych parametrach pojazdu. Warto skontrolować stan oleju, płynu chłodniczego, ciśnienia w oponach i ogólny wygląd auta.
Dzięki rzetelnemu sprawdzeniu stanu samochodu można zawczasu zgłosić ewentualne nieprawidłowości lub poprosić o inne auto. W ABCO.pl każdy klient jest traktowany indywidualnie, a personel wypożyczalni jest otwarty na sugestie i chętny do współpracy.
Wypożycz auto w ABCO i ciesz się podróżą
Wynajem auta to sprawdzony i bezpieczny sposób na wygodne podróżowanie. Pamiętaj o naszych podpowiedziach:
- Sprawdź ogólne warunki wynajmu samochodu, w tym wymagania dotyczące wieku i stażu kierowcy;
- Patrz nie tylko na cenę! Weź pod uwagę również segment auta i komfortowe wyposażenie;
- Zadbaj o odpowiednie ubezpieczenie. W razie potrzeby, kup dodatkową polisę, która pokryje 100% szkód AC;
- Odbierając auto, skontroluj jego stan techniczny.
Mamy nadzieję, że każda podróż autem wynajętym w ABCO.pl będzie przyjemna i udana!
Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.