Promy towarowe do Szwecji – na co zwrócić uwagę, decydując się na wybór pośrednika?
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Regularnie przewozisz towary z Polski do Szwecji? Twoim priorytetem jest bezpieczeństwo ładunków oraz kierowców, ale zależy Ci także na optymalizacji kosztów transportu? Za najtańszą i najbezpieczniejszą opcję uważa się przewozy promowe. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy wyborze pośrednika.
5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze pośrednika organizującego przeprawy promowe
1. Doświadczenie
Szukając pośrednika realizującego przeprawy promowe cargo, warto zwrócić uwagę na doświadczenie w branży. Wieloletnia obecność na rynku zazwyczaj pozytywnie wpływa na poziom realizacji usługi. Firmy, które od lat, a nawet dekad, realizują przeprawy promowe posiadają unikalne know-how, dzięki któremu są w zaoferować najwyższą jakość usług, a w przypadku jakichkolwiek problemów znaleźć szybkie rozwiązanie sytuacji.
2. Parametry techniczne oraz wyposażenie promów kursujących na trasie
Zanim zdecydujesz się na konkretnego pośrednika, sprawdź, jakie promy operują na wybranych liniach. Zwróć uwagę na rok budowy, pojemność ładunkową oraz liczbę miejsc pasażerskich. Istotne może być także dodatkowe wyposażenie promu, czyli m.in. dostępność sklepu, cafeterii czy restauracji. Coraz więcej pośredników korzysta z nowoczesnych statków wyposażonych w „zielone” technologie ograniczające emisję CO2 oraz innych szkodliwych substancji. Przeprawa promowa jest uznawana za najbardziej ekologiczną formę transportu, co dla wielu osób jest jedną z istotnych informacji przy wyborze środka transportu towarów.
3. Rozkład rejsów
Sprawdź, czy pośrednik realizuje przewozy do wybranego portu. Rejsy najczęściej rozpoczynają się w godzinach porannych lub wieczornych. Wybierając rejs, zwróć uwagę na informację o armatorze, który realizuje przeprawę.
4. Ceny i zasady przewozów cargo
Cena przeprawy promowej cargo jest uzależniona od wielu czynników m.in. wybranej trasy, długości pojazdu, a także liczby kierowców. Frachtujący jest zobowiązany do podania rodzaju przewożonych towarów przy dokonywaniu rezerwacji. Cena biletu jest uzależniona także od sposobu jego zakupu. Osoby, które dokonują płatności online, zazwyczaj mogą liczyć na niższe ceny. O zakupie biletów warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że towar dotrze do miejsca rozładunku w wyznaczonym terminie.
Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące przewozu konkretnych towarów, zapoznaj się z ogólnymi warunkami przewozu dostępnymi na stronie armatora. Szczególną uwagę zwróć na zapisy mówiące o czasie, w którym ładunek musi być gotowy do załadunku, odpowiedzialności przewoźnika, ładunkach wyłączonych, zmianie tras przewozu oraz zobowiązaniach frachtującego.
5. Dodatkowe udogodnienia dla kierowców na promie
W przypadku przewozów cargo kierowca w cenie biletu może liczyć na nocleg w kabinie pasażerskiej na pokładzie statku. Dzięki temu po dotarciu do portu będzie mógł wypoczęty kontynuować podróż. U wybranych pośredników kierowcy mogą także w cenie biletu liczyć na posiłki. W czasach ogromnej konkurencji o pracowników w branży TSL wybór najbardziej komfortowego dla kierowcy środka transportu może być jednym z elementów zachęcających kierowców do podjęcia współpracy.
Po więcej informacji zapraszamy na https://promy24.com/pl/partnerzy/polferries-promy-do-szwecji.html
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.