Zużycie benzyny w instalacjach LPG z wtryskiem bezpośrednim
Tekst zewnętrzny, artykuł sponsorowany
Gaz płynny stał się atrakcyjną alternatywą dla paliw tradycyjnych ze względów ekonomicznych i ekologicznych. Można go stosować w pojazdach z pośrednim i bezpośrednim wtryskiem benzyny. Jednak wiele zdezorientowanych nierzetelnymi informacjami osób wciąż się zastanawia, czy silniki z bezpośrednim wtryskiem nadają się do współpracy z instalacjami LPG i dlaczego po montażu instalacji zużywają benzynę.
Czym są nowoczesne instalacje LPG?
Większość nowych samochodów wyposażonych jest w silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Konstruktorzy instalacji gazowych do samochodów muszą więc nadążać za nowoczesnymi rozwiązaniami i proponować systemy, korzystające z najnowszych technologii. Zalety używania instalacji gazowych rozpatrywać można w kategoriach ekonomicznych i ekologicznych. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z dużymi oszczędnościami przy zakupie paliwa. Wystarczy skorzystać z kalkulatora oszczędności lpg, by przekonać się o słuszności montażu autogazu i dowiedzieć się, jak szybko inwestycja się zwróci. Należy także zwrócić uwagę na proekologiczny wymiar instalacji na gaz płynny. LPG jest czysto-spalającym się paliwem konwencjonalnym, a produkty jego spalania w minimalnym stopniu obciążają środowisko. Jak potwierdzają eksperci producenta instalacji LPG ALEX z Kleosina koło Białegostoku instalacje LPG nowej generacji zapewniają takie same osiągi na autogazie, jak i na benzynie.
Jak działa instalacja gazowa do wtrysku bezpośredniego (z dotryskiem benzyny)?
Montaż gazu do samochodu z bezpośrednim wtryskiem benzyny stał się już normą. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom zapewnia pełne bezpieczeństwo oraz duże oszczędności. Zestaw LPG musi być jednak odpowiednio skonfigurowany i rzetelnie zamontowany. W silnikach z bezpośrednim wtryskiem benzyny wtryskiwacze umieszczone są bezpośrednio w komorach spalania. W takim układzie ich końcówki narażone są na wysoką temperaturę i działanie produktów spalania. W celu oczyszczenia i schładzania końcówek wtryskiwaczy niezbędny jest więc niewielki udział benzyny. Dlatego w instalacjach LPG do silników z wtryskiem bezpośrednim nie powinno się na stałe wyłączać wtryskiwaczy benzynowych.
Nowoczesne i bezpieczne systemy IDEA
Najlepszym przykładem nowoczesnych instalacji LPG jest system ALEX IDEA. Wykorzystuje on autorskie i innowacyjne rozwiązania. Dzięki precyzyjnie opracowanym algorytmom system sterujący dotryskiem zużywa tylko około 5-10% benzyny, a w bardziej skomplikowanych jednostkach napędowych maksymalnie do 15%. Dla porównania inne instalacje tego typu wymagają dotrysku blisko 20-30% paliwa. System ALEX IDEA ma zintegrowany moduł obsługi OBD i doskonale dopracowany emulator wtryskiwaczy benzynowych.
Czytelniku pamiętaj:
Niniejszy artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny i nie stanowi poradnika w rozumieniu prawa. Zawarte w nim treści mają na celu dostarczenie ogólnych informacji i nie mogą być traktowane jako fachowe porady lub opinie. Każdorazowo przed podejmowaniem jakichkolwiek działań na podstawie informacji zawartych w artykule, skonsultuj się ze specjalistami lub osobami posiadającymi odpowiednie uprawnienia. Autor artykułu oraz wydawca strony nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ewentualne działania podejmowane na podstawie informacji zawartych w artykule.